Wpis z mikrobloga

Hej jest ktoś chętny na potestowanie mojej gierki na steamdecku?
Robię wydanie na linuxa z obsługą pada od xboxa więc mam nadzieję, że to będzie banglać.
Ktoś kto ma konsolkę może mi trochę temat przybliżyć jakie są różnice np. w odpalaniu gry na pc (sam korzystam też z linuxa i nie wiem czy to jest tożsame) a steamdecku?

#steamdeck #linux #gamdev
  • 32
@MtEverest: O to fajnie, jutro powinienem wrzucić grę na steama, dzisiaj jeszcze w pracy kibluje i nie dam rady.
Ogólnie to na decku gry odpala się te ze znaczkiem steamOS a jak go nei ma to przez protona?
Ogólnie to na decku gry odpala się te ze znaczkiem steamOS a jak go nei ma to przez protona?


@Fat_Mo: Hmm, nie zwróciłem uwagi na ten znaczek. W ustawieniach możesz wybrać przez co ma iść i np. dla dead cells (chyba jest natywnie na linuxa) jest kilka wersji protona oraz steam linux runtime.
@MtEverest @suqmadiq2ama @Obiekcik @fervi @MarchwiowySok @Moroder @PlywajacyHolender
Demko już zuploadowane na steamie czekam tylko na akcept od 2-3 dni ma to trwać.
Tak podsumowując to wrzuciłem dwie wersje builda dla windowsa i linuxa (z obsługą dla pada xboxowego, u mnie działa na obu systemach) czyli teoretycznie również steamdeck się w to wpisuje jak będe miał akcept od steam i gieraka będzie już widoczna to będę wołał, chyba że ktoś nie chce :)