Wpis z mikrobloga

@Aplikacja_TelaDei: niewykluczone, że w niektórych krajach statystyki są zawyżone, ale też nie ma co do tego wątpliwości, że u nas są zaniżone. Była kiedyś sonda, wedle niej zdecydowana większość kobiet uważa, że kobieta może być współwinna gwałtu - np. poprzez zbyt prowokujący strój albo zachowanie. Jeżeli same Polki mają taką mentalność, to jak liczyć, że potem one będą chciały to zgłaszać. Trzeba też mieć świadomość jaki to trudny proces dla
  • Odpowiedz
ale też nie ma co do tego wątpliwości, że u nas są zaniżone. Była kiedyś sonda, wedle niej zdecydowana większość kobiet uważa, że kobieta może być współwinna gwałtu - np. poprzez zbyt prowokujący strój albo zachowanie


@Kenteris: Tia. Nie ma wątpliwości, że sonda jest lepszym źródłem niż statystyki oparte na raportach. XD
  • Odpowiedz
@Aplikacja_TelaDei: Prawacy: Kazdy czarny to gwalciciel!
Tez prawacy: lewicowe kobiety wszystko uważają za gwałt!!!

Statystyka pokazuje cos czemu należało by sie przyjrzeć chociażby definicja gwałtu w kazdym kraju czy ilosc zgloszonych gwałów (np czy po zgłoszeniu ofiara nie uslyszala ze brak bluzy latem kogoś sprowokował)
  • Odpowiedz
@Aplikacja_TelaDei: w naszym rejonie Europy po prostu sie tego nie zglasza. Doslownie kilkanascie moich kolezanek zostalo zgwalconych i na policje poszla doslownie jedna. To samo tyczy sie krajow np Afryki Polnocnej.


xD człowieku to może mieszkasz w burdelu? xD przez całe moje 31 lat życia nie słyszałem o gwałcie kogokolwiek z mojego środowiska xD tych twoich kilkanaście koleżanek wylęgło się w twojej głowie, czy z resztą kolegów szturmowych macie jakieś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Aplikacja_TelaDei: no to lecimy klasykiem xD
Dżemdobry, jestę neuropkę i już tłumaczę:
1. W Szwecji gwałty inaczej się liczą i nawet jak ktoś krzywo na kobietę spojrzy to już się liczy do statystyk jako pięć gwałtów.
2. W Anglii tak naprawdę jest mniej gwałtów, bo oni mają system imperialny a nie metryczny, tak więc każde nasze 2.5 centymetra gwałtu liczy się jak ich 1 cal gwałtu, więc należy podzielić przez
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Czyli dotknięcie kogoś to nie jest gwałt. Co do krzyku i wyrywania się, to niby jak w Szwecji i w Polsce ktoś jest w stanie to udowodnić, że ktoś krzyczał i się wyrywał? Chyba tylko i wyłącznie kiedy ktoś gwałt nagrywał
  • Odpowiedz
w naszym rejonie Europy po prostu sie tego nie zglasza. Doslownie kilkanascie moich kolezanek zostalo zgwalconych i na policje poszla doslownie jedna. To samo tyczy sie krajow np Afryki Polnocnej.


@jestescie_wspaniali: Skoro nie zgłosiły przestępstwa, to są współwinne. Powinny iść siedzieć razem ze sprawcą, którego kryją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tia. Nie ma wątpliwości, że sonda jest lepszym źródłem niż statystyki oparte na raportach. XD


@vrim: czytać się naucz chłopcze, proszę. Sonda nie obala badań, podałem ją jako przykład jakie w Polsce jest podejście do tematu gwałtu i jak głęboko jesteśmy zakorzenieni w victim blaming. Same badania bez umiejętności analizy i wyciągania z nich wniosków też są fajnym materiałem manipulacyjnym co najwyżej. Tak jak wyżej pisano - zróbmy badania dot.
  • Odpowiedz