Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Waradin: wydaje mi się też, że wynika to z tego co jest gwałtem. Duża część tego co byłaby zaliczona jako gwałt bądź jego próba u nas będzie molestowaniem seksualnym.
  • Odpowiedz
@Aplikacja_TelaDei: Ja tylko podkreślę, że statystyki w Szwecji są niewspółmierne ponieważ tam definicja gwałtów została ogromnie rozszerzona a przy ekstremalnej emancypacji szwedek (mieszkałem tam trochę) absolutnie wszystko ląduje na Policji. W sensie nijak się to ma do stanu prawnego w PL na przykład...
  • Odpowiedz
@Aplikacja_TelaDei: no nie wiem... Od czasu jak poszedłem na terapię to usłyszałem tam o tyłu gwałtach nie zgłoszonych, że ja nie wiem na ile te statystyki są realne a na ile po prostu mało zgłasza się w krajach mocno tradycyjnych o jeszcze dość mocno ustanowionych torach społecznych i postrzeganiu płci
  • Odpowiedz
@Kambiodolor2137: po komentarzach tutaj czy w znaleziskach o takiej tematyce (albo zagnięć kobiet) widać, z jakimi nieprzyjemnościami i ostracyzmem musi się liczyć zgwałcona osoba. Na policji, pogotowiu czy w sądzie jest jeszcze gorzej. To nie hamerykański film, gdzie masz nagle dostęp do psychologa, terapeuty, przesł#!$%@?ą cię kompetentni ludzie, a w sądzie możesz liczyć na jakikolwiek wyrok albo że policja faktycznie złapie sprawcę
  • Odpowiedz
  • 9
@pierdonauta Typowe Polactwo, jak wypadamy gdzieś dobrze, to trzeba wymyślać jakieś pierdy, że oczywiście tylko u nas się tego nie zgłasza. A to jest gówno prawda.
  • Odpowiedz
@Waradin: po prostu p0lki są tak brzydkie, że nikt ich nie chce gwałcić( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie no żart- ta statystyka to statystyka eurostatu i badania w każdym kraju są przeprowadzane taką samą metodą. Nie chce mi się wchodzić w polemikę, więc jak ktoś jest ciekawy to niech sobie sprawdzi metodykę badań na oficjalnej stronie eurostatu.
W Hiszpanii ogólnie jest #!$%@? prawo rodzinne i społeczne dyskryminujące
  • Odpowiedz