Wpis z mikrobloga

@Mrrilb: W tym kraju więcej osób za angielski niż w Polsce, o to się nie martw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problemem jest to, że jeździsz po magazynach jako kierowca, gdzie pracują osoby które w szkole się zwyczajnie nie uczyły XD Wyobraź sobie żyć w kraju pełnym możliwości i pieniędzy i jeździć wózkiem widłowym za 1600 euro. To taki typ ludzi

Poza tym idź w Polsce do zawódowki
@Mrrilb: a ja mam całkowicie inne wrażenie. W rzeszy nawet babka 60 lat na stacji nawijała po angielsku. Natomiast jak pojechałem do Le Havre, jebutny port i laska 25 lat ni buca po angielsku.
@Mrrilb: no ale coś w tym jest. Spójrz np na taką Holandię. Będąc tam 1,5 roku nie nauczyłem się nic po holendersku (dosłownie kilka słówek typu dziękuję, proszę, dzień dobry). Nie chcę mi się szukać statystyk, ale tam gruuuba większość społeczeństwa rozmawia po angielsku. Mam tu na myśli cały przekrój. Wszędzie szlo sie dogadać, czy to że starsza panią w sklepie czy starszym kierowca autobusu, o młodzieży ani nie wspominam. Pewnie
@Mrrilb: Niemcy znają angielski w większości i to zwykle dość dobrze ale mentalność taka, że jak ani be nie mówisz po niemiecku to słowem się po angielsku nie odezwą. Używają angielskiego jak męczy ich Twój niemiecki. Pracuje tu 5 lat i taki jest klimat a najgorzej na zachodzie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mrrilb: w Niemczech i Szwajcarii nie miałem problemu z Angielskim, wystarczyło kilka słówek po Niemiecku znać, żeby cieć cie wpuscil ale #!$%@? u Żaby to jakiś żart, te gnoje wogole nie chcą mówić po Angielsku. Chyba, że mu pociśniesz to nagle język się rozwiązuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mrrilb: jestem podobnego zdania. W Holandii jak poprosisz, to kasjerka w supermarkecie poprowadzi z Tobą dyskusję o dziełach szekspira po angielsku, a Niemczech NIKOMU się nie chce mówić po angielsku

Uważam że Polacy - średnio - o wiele lepiej mówią po angielsku, już nie wspominam o tym, że chętniej
@Fox88: nie twierdzę, że każdy gada u nas biegle po angielsku, starsi +50 to już w ogóle mało kto, ale u młodszych wydaje mi się, że wygląda to zdecydowanie lepiej. Rozumiem, że po prostu lubisz tak wbijać szpileczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Redbulltabak: Lubię, ale i drażni mnie ten fakt. Zasadniczo w Polsce powinnismy mówić po polsku. Nie może być tak ze to mamy się dostosowywać do przyjezdnych, a nie oni do nas. Nie raz już spotykam osoby, które mieszkają w Polsce rok i dłużej i kompletnie nic nie potrafią powiedzieć po polsku. Bo każdy im ustępuje i gada do nich po angielsku.
@Fox88: a to akurat rozumiem. Jak wspomniałem wyżej sam byłem 1,5 roku w Holandii i nic się nie nauczyłem niderlandzkiego, to czego się nauczyłem, to te słówka zliczylbym na palcach obu rąk. Co prawda baaardzo rzadko się zdarzyło, że rozmówca nie znał angielskiego, ale to wtedy był mój problem, że nie umiemy się dogadać. Jak wspomniałeś, to przyjezdni powinni się postarać. Ja tam nie widzę w tym problemu, że tych kilku
@wezsepigulke: no właśnie mi nie chodzi o ludzi na wsiach w miastach ale jeżeli ktoś pracuje w dużej firmie nastawionej na eksport import to powinien znać i posługiwać siw innym językiem niż rodzimym .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NexciaK: no niestety angielski to uniwersalny język na całym świecie, jak ktoś w jakimś chociaż podstawowym stopniu nim się nie posługuje to jest tłukiem i elo. Niezależnie od narodowości.