Wpis z mikrobloga

Czerwiec
Rozwiązywanie problemów

Stoicyzm na dziś - 22 czerwca
Definicja szaleństwa

„Jeśli zostaniesz pokonany raz i postanowisz, że przezwyciężysz przeszkodę, ale nic w postępowaniu nie zmienisz, wiedz, że ostatecznie będziesz tak chory i osłabiony, że nawet nie zauważysz swych błędów i zaczniesz usprawiedliwiać swe zachowanie”.
– Epiktet, Diatryby, 2.18.31

Mówi się, że szaleństwem jest próbowanie w kółko tego samego i oczekiwać innych wyników. Jednak większość ludzi właśnie tak postępuje. Mówią sobie: _Dziś nie będę się denerwować. Dziś nie będę się opychać. Ludzie stosują rutynowe rozwiązania i mają nadzieję, ze ty razem będzie inaczej. Nadzieja nie jest strategią!
Niepowodzenia to aspekt życia, nad którym mamy niewielką kontrolę. Natomiast uczenie się na niepowodzeniach jest opcjonalne. Musimy się na to zdecydować. Musimy świadomie wybrać, że chcemy robić rzeczy w nowy sposób. Wprowadzić poprawki i zmiany do czasu uzyskania pożądanych wyników. Jest to jednak trudne.
Trzymanie się tych samych nieskutecznych wzorców jest łatwe. Nie wymaga to żadnych przemyśleń ani dodatkowego wysiłku. Pewnie dlatego większość osób wybiera takie właśnie życie.

#dailystoic
#motywacja #rozwojosobisty #stoicyzm

Na podstawie "Daily Stoic" Ryan Holiday Kup książkę
  • 25
@sledz: Siedzę dość mocno w tradingu/spekulacji na rynku finansowym, niesamowite to jest jak od setek lat pojawiają się te same schematy a ludzkie zachowania się nie zmieniają i mimo, że już się to wydarzyło każdy myśli, że tym razem będzie inaczej i podejmuje złe decyzje pod wpływem emocji, generalnie myślę, że stoicyzm może dać bardzo wiele w grze giełdowej, czego próbuję się przekonać na swojej skórze ( ͡° ͜ʖ
@sledz: P.S Chyba trochę Ci pomogła w odbiorze moja sugestia, żeby wołać do wpisów, pamiętam gdy było po 4/5 plusów pod wpisem, fajnie że coraz więcej ludzi tu się skupia, będzie można prowadzić ciekawsze dyskusje. Pozdro, dobrą robotę robisz!
P.S Chyba trochę Ci pomogła w odbiorze moja sugestia, żeby wołać do wpisów


@Jcmg: Nie chcę umniejszać Twoim zasługom, ale pewnie pomogło to że zawołałem 3k osób które zapisały się u mnie ;d
@przegro_pisarz trzeba się wtedy zastanowić czy realizacja jest zależna od ciebie czy nie. Jakby się czysto skupić na stoiskach to rezultat nie jest od ciebie zależny. Inna sprawa to że raz zmienisz metodę nie oznacza, że nadal jest dobra.
Czasami zdrowo jest odpuścić i przekierować siły na coś innego.