Wpis z mikrobloga

A w ogóle mnie #!$%@? że ludzi mogą myśleć że halving może powodować pompy. Jak zmniejszenie inflacji może wpłynąć na wzrost wartości?
ON TYLKO ZMNIEJSZY SPADEK WARTOŚCI!
To tak jakby spodziewali się że jak inflacja w Polsce spadnie z 13% na 6% to że ich złotówki zaczną zyskiwać na wartości.
Tak #!$%@? następny halving BTC obniży inflację z 1,7% do 0,8% i wartość #!$%@? po tym w kosmos! HALVING!!!!!!!!!!!!

Bitcoin będzie zyskiwał na wartości ze względu na rosnący popyt. Jest młody wbrew pozorom. Ale nie do #!$%@? przez zmniejszenie jego podaży i to tak marginalne.

Dlaczego ludzie ro tacy debile?
Jak można być tak #!$%@? tępym?
Po prostu nie mogę tego zrozumieć.
A edukacja to scam. Powinni 90% wszystkich #!$%@?ć i nie przepuścić nawet z podstawówki przecież.

#bitcoin #kryptowaluty #gielda #ekonomia #ciekawostki #inwestycje
Opposition_Fuhrer - A w ogóle mnie #!$%@? że ludzi mogą myśleć że halving może powodo...

źródło: comment_1655853985zfTlrgY40q1g9LKeZuj7Lx.gif

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: Tak, będą kopać dla prowizji. Ale ponownie: Co musi się stać, żeby nie wyłączali koparek? Czy prowizje nie muszą skoczyć jakoś x50 żeby pokrywały kosz kopania?

Czy ewentualny wzrost ceny przełoży się na wzrost fee?
  • Odpowiedz
@dodo_: To tylko prowizje onchain. Aby zachować decentralizację blockchain musi być mały (co mają w dupie shity które są po to żeby opchnąć frajerom), dlatego mamy ograniczone bloki do 1MB.

Tak, tx onchain w przyszłości będą bardzo drogie, ale przeciętny człowiek nie będzie ich używał, lub będzie ich używał bardzo rzadko. Dlatego mamy rozwiązania skalowania innych warstw dziedziczące bezpieczeństwo L1.
Np można wysyłać miliony tx BTC przez LN, które kosztują mikroskopijnie
  • Odpowiedz
@dodo_: Nie, tx onchain zawsze są i tak potrzebne, choćby do otwierania, zamykania kanałów. Nie da się z nich kompletnie zrezygnować, ale po prostu nie można stworzyć zdecentralizowanej waluty, która miałaby być powszechnie używana, żeby się nie scentralizowała. Wszystkie tx trzeba przechowywać już zawsze. Nawet przy niewielkim wykorzystaniu w porównaniu np z visą, blockchain tak szybko by róśł, że po prostu nikt nie byłby w stanie prywatnie go przechowywać. Dążyłoby to
  • Odpowiedz