Wpis z mikrobloga

Sytuacja wygląda następująco: zaczynam płatny staż w obszarze uczenia maszynowego za półtora tygodnia i minimalnie naściemniałem w kwestii znajomości Gita. Tj. rozmowa techniczna to była druga rozmowa rekrutacyjna i obejmowała stricte obszar ML / AI ( z którym nie mam żadnego problemu ), ale na pierwszej 'ogólnej' rozmowie' zapytali się o Gita i dałem znać, że znam podstawy ( żeby zwiększyć szanse na dostanie się ). Oczywiście moja znajomość Gita ogranicza się do znajomości kilkuwyrazowej definicji tego systemu.
Moje pytanie brzmi: czy warto przez najbliższe półtora tygodnia posiedzieć nad Gitem i poogarniać podstawy, żeby nie wyglądało to źle po rozpoczęciu stażu?
#programowanie #programista15k #pracait #pracbaza #git
  • 28
  • Odpowiedz
@omogl1n: Ogarnij sobie tą stronkę. Nauczysz się komend i zrozumiesz jak to działa wizualnie (niektórym ciężko sobie zwizualizowac rzeczy typu rebase ze squashem czy inne) ;). Potem jest już z górki. I będziesz znał gita, a nie będziesz kolejnym "git commit, git push" developrem, który musi coś zrobić z terminalu i się gubi na "ls" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://learngitbranching.js.org
  • Odpowiedz
@omogl1n: Git jest dość prosty do skumania i do używania na podstawowym poziomie. Generalnie to co musisz sczaić na samym początku to jak tworzyć commity, jak działają branche, różnica między fetch a pull i różnica między branchem lokalnym a branchem remote i to że twój branch lokalny może się różnić od tego na remote (dużo początkujących się na tym wykłada). Jak już to będziesz wiedział to ogarnij sobie merge z brancha
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@omogl1n: bardzo polecę SourceTree ale tylko i wyłącznie w celu przeglądania swoich zmian i zarządzania co chce się scommitowac. Pushowac
  • Odpowiedz