Wpis z mikrobloga

#oszukujo #oszustwo #olx #afera #kuprzestrodze

Zostałem oszukany na OLX jako SPRZEDAJĄCY. Słyszeliście kiedyś o Pakiecie Ochronnym dla KUPUJĄCEGO? To taki przemiły ficzer, który jest dodatkiem do Przesyłek OLX jednocześnie otwieracjąc furtkę do nadużyć.

Do brzegu:
Przedmio sprzedaży: Głowica drukująca kompatybilna z Lexmark (wartość ok. 90-150 zł)

Kupujący prosi o udostepnienie przesyłki OLX. Udostępniam. Wysyłam tego samego dnia. Kupujący odbiera przesyłka. Dostaje wiadomość, że "Twoja wypłata za sprzedaż została wstrzymana" i prośba, żebym wysłał wyjaśnienie w ciągu 8 dni. Najpierw oczywiście skontaktowałem się z kupującym, bo nie wiedziałem w czym leży problem. Telefonów nie odbierał, ale za to wysłał wiadomość SMS: Dzień dobry, głowica nosi ślady użytkowania, jest brudna od tuszu a miała być nowa.
Oczywiście nie odebrał telefonu.

Odpisałem OLX, po czym, otrzymałem wiadomość, że pieniądze zostały zwrócone kupującemu. Pytanie retoryczne, zgadnijcie, czy kupujący odesłał głowicę? OLX na moje zawiadomienie odpowiedziało, że "Proszę, żeby skontaktował się Pan z kupującym w celu ustalenia, na jakich warunkach ma się odbyć zwrot przesyłki. Serwis OLX nie pośredniczy w tym procesie". Tylko jak, skoro kontakt z kupującym się urwał?

Uważajcie na takie praktyki, OLX zamiast faktycznie systemowo chronić obie strony, stworzyło furtkę dla cwaniaków.

Ku przestrodze - "gotówa to król, cash is king"
Lekcja za 90 zł. idzie na mój koszt.
lokren - #oszukujo #oszustwo #olx #afera #kuprzestrodze

Zostałem oszukany na OLX j...

źródło: comment_1655818061sjKZ4gbTE4KZKFUqFkyVtT.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@lokren: dobrze, że nie przeczytałem tego wpisu dziś przez 12:30, bo jakiś Ukrainiec kupił ode mnie NAS za 999zł i czekałem 24h, żeby minął mu czas na zgłoszenie problemu. C-----a ta opcja, OLX nie pośredniczy w zwrotach, ale z-----ć 20zł haraczu za USŁUGĘ SERWISOWĄ przy przesyłce to są pierwsi.
  • Odpowiedz
@lokren: UPDATE: OLX po wielkrotnych mailach i publikacjach (których finalnie nie udostępnili) na ich blogu zdecydowali wypłacić mi rekompensatę za produkt. Nie zmienia to fakty, że @marsjanin2012 sprawę zgłoszę na policję. Nie ma moralnego przyzwolenia na takie praktyki.
  • Odpowiedz
@lokren: o jakich publikacjach mowisz z ich strony? Jak sie zabezpeiczyc przed nimi, nagrywam film z pakowania, sprzet sprawny ale nie moge tego pakowac przed paczkomatem bo nie mam tam np pradu. A gosc jeszcze ci napisal sms ze towar dostal ale uzywany, nie pisal ze nie sprawny, to nie jest dla OLX dowod... a co jesli by powiedzial ze w srodku byly ziemniaki i zrobil zdjecie ziemniakow w tej
  • Odpowiedz
@lokren: powiedz mi na jaki mail kazali pisać ci z olx (wytnij nazwe skrzynki tj przed @ jak chcesz)? Bo znajomy mial tak samo i jakis mail czy link byl do "zendesk" a to kolejna firma zew i to oni moga te "reklamacje" rozpatrywac jak malpa, robiac uczciwego sprzedajacego poszkodowanym. Rozumiesz? Wazne, sprawdz. W ogole ci odpislai na reakcje na to zgloszenie? Bo znajomemu w ogole, kiedys o tym pisalem,
  • Odpowiedz