Wpis z mikrobloga

Mirki, powoli zaczynam się rozglądać za autem, doradźcie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Auto do miasta dlatego raczej benzyna, ważne żeby było raczej niezawodne dlatego "kup sobie 15 letnią klasę premium odpada". Klasa B/C. Z podstawowego wyposażenia to wiadomo klimatyzacja i jak dla mnie musi być bluetooth. Wiek raczej nie starsze niż 10 lat. Cenowo mam największy zgryz i tutaj potrzebna wasza rada. Wiadomo, że cen aut oszalały i zastanawiam się czy brać np. Focusa MK3 i wydać na niego 25k, bo to auto i tak tylko do miasta czy bardziej brać Leona III i wydać 35k, bo będzie troszeczkę nowszy i pojeżdżę nim potencjalnie dłużej. Ogólnie raczej nie chciał bym przekroczyć 40k. Pytanie zatem co zrobić, przyoszczędzić czy dołożyć no i co kupić?
#motoryzacja #samochody
  • 16
Pytanie zatem co zrobić, przyoszczędzić czy dołożyć no i co kupić?


@medyczikczikbum: tego to ci nikt nie powie, bo tu dużo zależy od szczęścia ¯\_(ツ)_/¯ możesz kupić skarbonkę za 40k, a możesz też kupić spoko auto za 15. Poczytaj opinie, wybierz coś, co ci się podoba i jest uznawane za trwałe, nie oszczędzaj na serwisie, to powinieneś trochę pojeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dejwi996: Tjet 120km to bardzo wytrzymały i podatny na modyfikacje silnik, wkładasz turbo VL38 plug&play z jego 150-konnej odmiany, oddajesz na strojenie i masz 170koni, ewentualnie dodatkowo intercooler z 2.0jtd. W zeszłym roku taka modyfikacja wyszła mnie ok 2k. Przekroczenie 200koni też nie jest trudne dla tego silnika;)
@Dejwi996: to może mam szczęście. W każdym razie klocki, tarcze są tanie. Sprzęgło z dwumasą niestety 2,6k wyfrunęło, jednak aut bez dwumasy ze świecą szukać. W trybie dynamicznym zapierdziela i stosunkowo wysoko sie kręci jak tk benzyna. Ja polecam. Brałem jeszcze pod uwagę fucusa mk3 i astrę gtc, ale Julka mnie urzekła i kilka lat się już sprawdza. Jedynie promień skrętu mógłby być trochę lepszy xd
@Kaajus: wolałbym uniknąć grzebania bo było by to daily a wiadomo jak to jest z tymi modami w już nie najmłodszych samochodach, Turbo 2k do tego komuś zapłacić żeby założyli kolejnemu za strojenie no i ten cooler to pewnie wyskoczy 5k, więcej mocy to i trzeba było mocniejsze sprzęgło i hamulce większe wrzucić kolejne kilka K
@bombelziombel: ile zapłaciłeś i który rok?
@bombelziombel: @Dejwi996: jeździłem i 120 i 170 HP, ale rok temu kupiłem 120 1.4 TB - mocy w sam raz, bez fajerwerków. Co jakiś czas coś tam muszę robić, ale to jakieś duperelki - czujnik ciśnienia oleju, łączniki stabilizatora czy teraz będę wymieniał sprężyny.

U mnie rocznik 2010, ponad 220k przebiegu i gra muzyka, jestem zadowolony. Natomiast gdzieniegdzie już korozja się pojawia (ranty błotników), za co nie obwiniam auta, które
@medyczikczikbum Ja mam Leona 3 1.4tsi 140 koni i polecam, w cyklu mieszanym koło 7 litrów pali przy dynamiczniej jeździe, kupiony pod koniec października, do tej pory tylko olej wymieniam i paliwo leję, jakbyś miał jakieś pytania to pisz