Wpis z mikrobloga

@Paayor: szkoda, że mamy ujową policję.
Bo tak można by poprosić sprzedającego o nr ramy i podesłać policji a Ci by pisali, szukają takiego roweru czy nie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paayor: spisz umowę kupna roweru. Zawsze to jakaś podkładka, że Ty rower kupiłeś legalnie a sprzedający oświadczył, że rower w momencie sprzedaży był jego własnością
  • Odpowiedz
@MePix: a to nie jest tak, że pecha ma właściciel roweru, a nie jego nabywca który nabył go w sposób legalny i w dobrzej wierze? Trzeba doczytać...
  • Odpowiedz
@Paayor: Policja nic Ci nie zrobi.
Ale jak kupisz kradziony rower, to płacisz kasę
A policja rower zabiera, bez oddawania kasy.

Więc jesteś stratny na kasie, bo sprzedawca pewnie nie odda kasy
  • Odpowiedz
@Paayor: warto zapytać o dowód zakupu, czasem sama reakcja sprzedającego wiele mówi ; )
ew można poprosić o złożenie stosownego oswiadczenia dot. własności.
jak Ktoś jest uczciwy - nie będzie mieć z tym problemu
  • Odpowiedz
a to nie jest tak, że pecha ma właściciel roweru, a nie jego nabywca który nabył go w sposób legalny i w dobrzej wierze? Trzeba doczytać...


@Paayor: niestety nabywca ma pecha, rower, samochód, elektronika, nie jest istotne co, kupisz kradzione, to zabiorą i kasa stracona. Do tego wątpię, że na 20 letnią ramę ktoś ma dowód zakupu. Swoją drogą, ja bym spróbowała skontaktować się z policją, przecież oni dodatkowo znakują rowery,
  • Odpowiedz
@TM6XUlgvbz5kxzqnzYZF: no już ktokolwiek się zgodzi żeby iść na komisariat xD
@Paayor: jak to 20 letni rower to spokojnie, kupujesz w dobrej wierze. Co najwyżej możesz wpisać se numer ramy w google. 4/5 rowerów jest sprzedawanych bez papierów więc nie ma się co przejmować, zresztą kiedy ostatni raz policja sprawdzała Ci numer ramy?
  • Odpowiedz
@GrubyKociol: Ostatnim razem kiedy mnie sprawdzali za jazdę bez trzymanki. Praktycznie za każdym razem jak mnie zatrzymują to sprawdzają ramę, a nie jakaś gadka szmatka i upomnienie. Ale już #!$%@?ąc od legalności roweru, nie chciałbym też wspierać złodziejstwa. ;)
  • Odpowiedz