Wpis z mikrobloga

@Nowystaryziel nie schowały się w norach tylko po prostu się nie tym nie interesujesz, albo nie interesują się media które przeglądasz, bo teraz jest coś innego 'na czasie'. Parytety będą, bo nawet sam podałeś dlaczego muszą być. Tu też, nie szkoła jest problemem, ale często sami rodzice i tacy mężczyźni co się tutaj wypowiadają i ich przyszłe ich córki. Kobieta ma też jakby trochę więcej wyborów do podjęcia w młodym wieku, bo
@little_muffin: Kobiety, które dostają to stypendium mają po 19-23 lata. One były traktowane w taki sam sposób jak ich rówieśnicy (jest to bardzo łagodne założenie, bo w rzeczywistości są traktowane znacznie lepiej)
Podążają tym samem tokiem nauki szkolnej (nie ma podziału na klasy męskie i damskie), mają tą samą niewyobrażalną bazę wiedzy - internet.
Później piszą tę samą maturę, a to na podstawie niej w Polsce przeprowadzana jest rekrutacja.
Argument o
Czasy obecne to wyłącznie wyrównanie wiekowych nierówności.


@little_muffin: To jest największa bzdura w którą wierzą feministki. Wiesz co ma wspólnego współcześnie żyjąca kobieta z kobietą żyjącą 1000 lat temu? Kompletnie nic. Żyjemy tu i teraz i korzystniej zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet jest wybór na stanowiska osób najbardziej kompetentnych, a nie z parytetu. Nie dość, że to niesprawiedliwe i bezprawne to jeszcze szkodliwe i może realnie powodować problemy społeczne,
@Akilles

@sloma_: Fajnie że mają popularyzować, ale wymóg odpowiedniej płci przy jakiejkolwiek rekrutacji jest bezprawny i seksistowski.


Są kierunki na które inaczej się nie da i psioczenie w komentarzach ze śmiesznymi papiezami nic nie da. Mówię, jakbym miała w ch#j kasy to bym zafundowała takie stypendium na pielęgniarstwie dla niebieskie paski bo za dużo różowych tam pracuję i się atmosfera kwasnia robi w robocie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szynszyla2018: Zgodnie z tym co różne osoby próbują mi uświadomić to też za tym jestem. Skoro chcemy zachęcać kobiety do studiowania kierunków technicznych to wspomagajmy tak samo mężczyzn na typowo "damskich" kierunkach. Jeżeli tego nie robimy to znaczy że powód jest inny ¯\_(ツ)_/¯
@chwila: Z ciążą jest tak, że kobieta powinna sobie wybrać "normalnego" partnera. Jest podział obowiązków i jak mąż pracuje to wśród znajomych lub rodziny przy małym dziecku ojciec z matką wstawali w nocy do swojego dziecka na przemian- jednej nocy ojciec drugiego matka, albo jak ojciec musiał brać nadgodziny na kredyt to wstawał raz w tygodni i w weekendy, żeby matka mogła przespać chociaż 3 noce w tygodniu.
Dawanie stypendium kobietom
to wina niebieskich którzy wmawiają różowym, że się nie nadają na takie kierunki, nie poradzą sobie, wyśmiewają je, uważają że to pozbawia je kobiecej delikatności i że "baby do garów".


chyba sobie żartujesz xD jak pojawia się laska na kierunku technicznym to od razu obskakują ją spermiarze żeby tylko pomóc i się wykazać XD
@Reretos: ale przeciez nawet intelektualnie, zeby rozwinac tak mozg to trzeba kilka pokolen tak wyszkolic :) zanim osiagi sie wyrownaja troche czasu minie, a dyskryminacja nie pomoze. Mialam kolezanke - mega mozg matematyczny, a i tak slyszala na studiach, ze to nie jest miejsce dla niej. Zostala programistka - ale ciezko jej bylo prace znalezc bo kobieta. Tyle w temacie dyskryminacji. Dzisiaj to sie na szczescie powoli zmienia.
@Henrietta_Paczelokowska: Jeśli prawo do wolności słowa i konstytucyjny zapis ze nie można nikogo dyskryminować ze względu na płeć to musisz być trollem bo nie da się być tak głupim

@little_muffin: Dowód anegdotyczny -
Tyle w temacie dyskryminacji

Faceci maja większy problem przedmiotami humanistycznymi, w tym językami, co jest kula u nogi podczas globalizacji i kosmopolityzmu i nikt się nad nimi nie rozczula, wrecz przeciwnie
a czasami wręcz zrobić cały projekt, bo są spermiarzami


@Reretos: Tu się muszę przyznać że raz nie chcieli mi dać projektu samemu zrobić to wziąłem jakąś dziewczynę co nic nie potrafi żeby mi nie przeszkadzała i sobie sam robiłem cały projekt.
Tak jakby gówno mnie obchodzi że dostanie papier za darmo czy nie, ważne żebym mógł szybciej projekt ogarnąć bo jakbym jeszcze miał uczyć ludzi w trakcie pisania projektu to całkiem