Wpis z mikrobloga

Liczba followersów/subów:
twitter - 1,6 miliona
youtube - 1,45 miliona
reddit - 0.9 milona High sodium/ 141 tysięce low sodium

Oceny od graczy:
Metacritic PC - 7.0 (sporo 0 od ruskich i chińskich trolli ze względu na politykę CDPR)
Metacritic PS5 - 6.6 (j.w.)
Steam alltime - 74%

Zainteresowanie graczy:
Peak all time - 830,387
Peak podczas ostatniej dużej aktualizacji (patch 1.5 luty) - 59,061
Peak ostatniej doby - 16,249
(dla porównania wyniki DL2 - 7,006 czy BF2042 13,740)

Rozmawiamy o grze singiel player sprzed 1,5 roku, z ostatnią duża aktualizacją w lutym 2022. Niezły wynik jak największy scam, oszusztwo, porażkę roku/dekady/w całej historii gier komputerowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hejterzy szczekaja, Cyberpunk 2077 jedzie dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#cyberpunk2077
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bidliek: może jeszcze w czerwcu, może w lipcu. Patrząc na spodziewana się listę zmian w mechanikach gry i mowy content to nic dziwnego że testy się przeciągają (nowa testowka wleciała w zeszłym tygodniu).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bidliek: jeśli by nie było w planach publikowanie teraz patchu to by go nie wysylali do testów tylko nadal nad nim pracowali. Poza tym w lipcu mija okrągłe pół roku od poprzedniego dużego patcha i zostaje pół roku do premiery dodatku. Poza tym gra jest na wyprzedaży co może zwiastować nowy content.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablo397: ja to bym docenił jakby podczas tej swojej jazdy uwzględnili rozszerzanie fabuły, bo DL2 które samo w sobie wyszło w okresie ostatniego patcha do CP dostało już nowy rozdział, nieporównywalnie mniejsza gra, teoretycznie z dużo mniejszym zapleczem - wiadomo, Techland jest z tego znany, jedynka też dostała next-genową aktualizację. A CDPR #!$%@?, same łatki xD trochę szkoda że porzucają REDengine i rynek będzie coraz bardziej monolityczny jeśli o technologie chodzi,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Odczuwam_Dysonans: Uwzględnili EP1, pracę nad nim zaczęły się dawno przed premierą podstawki. Problem w tym, że premierą podstawki, zwłaszcza na stare konsole była katastrofa. Nie mogli ogłosić ani wydać dodatku póki gra nie działała znośnie na stare konsole. Zajęło im to pół roku.
Kolejne pół roku zajęło im praca nad next genem i przebudowa bazowej gry zgodnie z feedbackiem graczy. Przebudowa systemu perków, zmiany w systemie jazdy, przebudowa mapy i filtrów,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pablo397: DL2 nie jest tak dobre jak jedynka, ale i to i to to półka niżej niż CP który miał być w 100% grą AAA. Podaję to jako przykład bo mimo że gra się nie sprzedała jak CP to wsparcie widać wyraźnie. Podobnie było z Wieśkiem trzecim który przecież na premierę też miał swoje problemy.
Nie oszukujmy się, po premierze CDPR zajął się Wieśkiem 4 a z CP coś robią bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MePix: tak. Porównuje Cyberpunka do innego hitu z Polski który ostatnio uzyskał nowy content oraz do gry multi, która również staje w szranki jednego z największych rozczarowań ostatnich lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odczuwam_Dysonans:

Nie oszukujmy się, po premierze CDPR zajął się Wieśkiem 4 a z CP coś robią bo bez jaj

Jak masz informację, że zarząd kłamie w swoich sprawozdaniach dla inwestorów, w których twierdzi że większość firmy pracuje nad cyberpunkiem to myślę że możesz to zgłosić do nadzoru finansowego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pablo397: jeśli to prawda (w co wątpię, w końcu nie puszczaliby zajawek nowego Wieśka jakby nad nim nie pracowali) to tym gorzej dla nich. Bo to znaczy że pomimo bycia ogromną firmą, która aspiruje do miana konkurencji dla największych gigantów, nie mają mocy przerobowych żeby naprawić podstawowe błędy swojego flagowego produktu w mniej niż pół roku. Dostarczyć DLC w półtora, gdzie dużo mniejsi gracze nie mają z tym problemu. Jeśli jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odczuwam_Dysonans: może będzie to dla ciebie zaskoczeniem, ale pierwsza zajawkę cyberpunk 2077 wypuścili pod koniec 2012 - równe 8 lat przed premierą gry. pierwszy teaser pojawili się już na początku 2013 (pamiętny bullets). Ich celem było zasygnalizowanie rozpoczęcia prac wstępnych i przed wszystkich zainteresowanie i przyciągnięcie uwagi potencjalnych nowych pracowników. Ten sam efekt mialo na celu poinformowaniu o rozpoczęciu pracy nad nową serią wiedźmin - wg przecieków pracę nad nową grą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablo397: no tak, jeżeli to ma mieć takie przełożenie to znaczy że:
- wydali już DLC do swojej zeszłorocznej gry, stworzyli wersję na inne platformy
- pracują nad wydaniem edytora do tejże gry
- pracują nad kolejnym dużym produktem
- puszczają zajawkę kolejnej gry która jest dopiero w fazie produktu.
No to jestem ciekaw co pokażą przed tym Wieśkiem, skoro kolejną jakby-grę, CP Multi, odwołali. A pamiętajmy że to teraz dużo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odczuwam_Dysonans: spoko, wolny kraj, wolny wykop - możesz uważać co chcesz. Zwracam tylko Ci uwagę na kilka szczegółów:
- oficjalnie nie porzucili multiplayera do Cyberpunka
- przychody są wyznacznikiem kondycji studia w danej chwili. Przed chwilą pisałeś, że cdpr jest na równi pochyłej i czeka ich bolesny upadek. Ja ci tylko zwróciłem uwagę, że finansowo są najlepiej w swojej długiej historii. Nie wiem co to ma wspólnego z Blizzardem czy rockstarem.
- oficjalnie nie porzucili multiplayera do Cyberpunka


@pablo397: ani nie potwierdzili, w końcu co by drodzy akcjonariusze powiedzieli.

- przychody są wyznacznikiem kondycji studia w danej chwili. Przed chwilą pisałeś, że cdpr jest na równi pochyłej i czeka ich bolesny upadek. Ja ci tylko zwróciłem uwagę, że finansowo są najlepiej w swojej długiej historii. Nie wiem co to ma wspólnego z Blizzardem czy rockstarem.

No ja rozumiem że dla ciebie to
Porównujesz grę, gdzie się gra i kończy do gier, które są multi i gra się ciągle


@MePix: chodzi o to, że w tym przypadku singiel ma większą grywalność na długo po premierze, niż jak to określasz, gra "którą gra się ciągle"... założenie jest odwrotne, że ludzie przejdą singla i go odstawią, tymczasem przykład OP pokazuje, że jeśli singiel jest dobry to jest grany chętniej, niż multi