Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#motocykle
Polecacie jakiś typ słuchawek pod kask? Mam zwykle dokanałowe i wypadają mi bez kominiarki. Zmieniłem kask i nowy ma wycięcia pod słuchawkę intercomu, przez co słuchawka wypada z ucha. Może macie jakieś patenty na to?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gruby_Wujo: mam takie huawei ladnie wchodzą pod kask ale do rozmów podczas jazdy średnio się nadają bo odbiorca słyszy mnóstwo szumu. Kombinowałem z gąbką na mikrofonie ale mało to dało
  • Odpowiedz
@Reynald: Mireczki poleciły mi w zeszłym roku Freedconna L1M, kosztował (wtedy) stówkę i dobrze mi się sprawdza - muzy idzie posłuchać a i w kasku typu jet jak lecę kiblem przy 80km/h można normalnie gadać przez telefon.
  • Odpowiedz
@Reynald: Według moich doświadczeń:
1. Jeśli wypadają same to ogarnij ich dopasowanie do uszu - inne pianki albo w ogóle inny model bo obudowy też mają znaczenie.
2. Jeśli kask zawadza o słuchawki, warto poszukać niższych (np. ja używałem Soundmagic PL30, eJays One też są pod tym względem ok, ale patrz pkt.3)
3. Anatomiczna obudowa pomaga, ale nie jest rozwiązaniem. Jeśli coś ciąga o słuchawki to i tak po chwili
  • Odpowiedz
@Reynald: Po krótkim teście JBL:
Byłoby spoko, ale słuchawki są za wysokie. Już niemal dotykają kasku więc wyobraźnia podsuwa mi nieprzyjemne obrazki w razie szlifu i upadku na bok głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Będę starał się je zwrócić, ale jak powyższe Cię nie zniechęca to mogę oddać za stówkę (za tyle kupiłem jako powystawowe)
  • Odpowiedz
@Aramil: Jeżdzę 12 lat na motocyklach i nigdy nie miałem takiego problemu, dopoki nie kupilem kasku pod intercom. Zawsze najlepsze były te co pokazał @Gruby_Wujo: ale po dłuzszej jezdzie bolały uszy
  • Odpowiedz
ale po dłuzszej jezdzie bolały uszy

Ano właśnie. Skoro lekko wadzą przy zwykłych ruchach kaskiem to zrobią armageddon przy uderzeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) PL30 nosiłem godzinami bez dyskomfortu, ale niestety teraz marzy mi się coś z mikrofonem i najlepiej BT ¯\_(ツ)_/¯
@Reynald:
  • Odpowiedz