Wpis z mikrobloga

Wybudowanie prostego i małego domku ceglanego (używane cegły, gruz na funtament } tak jak po taniości się robi altanki) chyba powinno być tanie. Taki domek do 35 me naturalnie, gdzieś na zadupiu. Do przyłączenie wody gruntowej (studnia), ogrzewana kolektorem/płaszczem, do tego piec i panele słoneczne. Tak sobie myślę, że w sumie dałoby radę odwalić taka mała chatkę bardzo tanio (do tego biorąc jakaś tania działkę budowlaną lub siedliskowa na zadupiu). Do tego zrobić sobie ogród typu homestead, kilka kóz i kur i już jest high life (myślę że z 90% zapotrzebowania w nabiał i warzywa tak dałoby radę samemu po taniości hodować). Do tego internet satelitarny, LTE albo ten on muska i jazda. Teraz minimalna zrobili taką, że luzem bym sobie do tego wziął jakąkolwiek bylejaka pracę zdalną/online (np jako moderator na wykopię ( ͡º ͜ʖ͡º) i serio wydaje mi się że tak trzeba życ. Co o tym myślicie?
#pytaniedoeksperta #pytanie #budowa #dom #domek #altanka
  • 18
@ted-kaczynsky: nie mam nic przeciwko, tak żyj. Domek możesz sobie zbudować albo ktoś ci zrobi, wnętrze i ocieplenie sam trzaśniesz. Jako ogrzewanie to bym brał pompę ciepła, do tego kolektory i fotowoltaika, na gaz nie licz na zadupiach bo często go nie ma. Możesz sobie kominek wstawić, ale to zabiera miejsce i jeszcze trzeba w nim palić. Internet radiowy można trafić tu i tam.
@ted-kaczynsky: jak napakujesz niepotrzebnych gratów do tak małego domku to nic nie zostaje.
Pewnie zrobisz sobie antresolę, ale to i tak niewiele zmienia. Lepiej wykorzystać taką przestrzeń efektywnie i robić coś innego niż palenie w piecu. Ja nie lubię, męczące i uciążliwe, drewno trzeba składować.
@ted-kaczynsky: Może chata na kołach lepiej? Przerobić coś i obudować dookoła.
Albo te takie mikrodomy co podpinają do ciężarówki i ci przywożą pod wskazany adres? Może taniej wyjdzie i w wyższym standardzie?

A jak się znudzi lokalizacja to zamówisz przewiezienie domu ciężarówką do nowego miejsca.