Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy opłaca się aktualnie zainwestować w ziemię, by uchronić oszczędności przed inflacją, a być może nawet zarobić w perspektywie kilkunastu lat?
Myślę np. o kilkuarowej działce z domkiem w ROD (Rodzinnych Ogródkach Działkowych), cena w granicach 40-80k, np. w Lipniku w BB, przykładowe ogłoszenie:

https://www.otodom.pl/pl/oferta/dzialka-rekreacyjna-na-rod-ID4fVLn

Jak oceniacie takie oferty? Jest tu jakiś kruczek, np. ograniczone prawa własnosci?

#pytanie #inwestycje #inwestowanie #ziemia #nieruchomosci #bielsko #bielskobiala #lipnik #dzialka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62af67e1d08886b56a810a5c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy opłaca się aktualnie zainwestow...
źródło: comment_1655662995qHA1MXsKz4874GDV5InbfS.jpg
  • 21
Ludzi nie będzie/już nie jest stać na mieszkania, ledwo wiążą koniec z końcem więc nietrudno wywnioskować, że taka działka za te parę lat się nie sprzeda. Bo klasy średniej, która byłaby tym potencjalnie zainteresowana po prostu nie będzie na to stać( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tesciu od 26 lat słyszy, że to nie jego i inne #!$%@?. Dziś może ja sprzedać od ręki za 120k.


@ostatniwrankingu: A jeżeli miasto uzna, że na tym terenie coś chce stawiać to dostanie za swoją działkę czapkę gruszek.

ROD jest fajny póki jest fajnie, ale to zawsze może zmienić się w elegancki gnój.
@AnonimoweMirkoWyznania: @Gruby_Wujo: @kaaban: @Filipterka25: @missdaytona: @r102:


Tesciu od 26 lat słyszy, że to nie jego i inne p********o. Dziś może ja sprzedać od ręki za 120k.

W 1996 kupil ją za poł wypłaty.

Zależy w jakim miejscu jest ten ogródek działkowy. Jak atrakcyjna pod bloki czy magazyny to nie bierz.

Po za tym dla miasta to jest żyła złota. Często teren mało atrakcyjny a co roku
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: możesz sprzedac prawo do użytkowania które w każdej chwili możesz stracić z wielu powodów
Np jak wyżej pisali - miasto wymyślilo inwestycje i zabiera tereny rod.
Tak jest u mnie w mieście, ma iść nowa droga i trochę działek przepada.
Można też stracić za nie stosowanie się do regulaminu. Np mieszkając cały rok, zaniedbując działkę (przestajesz kosić trawę, zapuszczasz działkę i ci zabierają xD) albo zbyt huczne imprezy na działce.
Pobierz G.....o - @AnonimoweMirkoWyznania: możesz sprzedac prawo do użytkowania które w każde...
źródło: comment_1655666665ViDdVQvVi20lRJA3DRiwSl.jpg
@AnonimoweMirkoWyznania działkę możesz sprzedać. Tzn przepisać na nowego właściciela a pieniądze bierzesz za rzeczy na niej będące tj altana drzewa chodnik. Możesz to wycenić na 500zl a możesz na 50tys.
Czyli płacę 30-60k za 3 ary, mogę je użytkować zgodnie z regulaminem i uiszczając roczną opłatę w okolicach 500 zł, ale nie mam żadnej możliwości późniejszej odsprzedaży czy podnajmu gruntu, tak?


@AnonimoweMirkoWyznania: Możesz sprzedać.

O ile wcześniej z jakiegoś powodu ROD nie będzie likwidowany - a może być w każdej chwili.
ludzi nie będzie stać na domy z ogródkiem. Kupuja mieszkania w miastach i coraz częściej będą się rozglądać wlasnie za rodami jak najbliżej swojego mieszkania. Przez najbliższe lata rody będą w cenie


@r102: ludzi nie stać, a ceny działek budowlanych z kosmosu, a i tak się sprzedają. Ludzi niby nie stać, każdy biedny ale 100k zaskorniaczka na fajną działaczkę pod miastem to się wyciagnie