Wpis z mikrobloga

Siema rowerowe świry :) mam problem z określeniem co mi tak dziwnie 'hałasuje' w rowerze.. Jest to takie jakby skrzypienie podczas pedałowania, które staje się głośniejsze jak pedałuję pod większym obciążeniem.. po zaprzestaniu pedałowania dźwięk jakby 'przyśpiesza' tak jakby coś grzechotało.. nagrałem filmik gdzie można to usłyszeć.. może ktoś z Was miał podobny problem? Zastanawiam się czy to suport i jego łożyska tak dzwonią, ale nie wiem czy nie np tylna piasta albo coś z przerzutką z tyłu (nie znam się za bardzo)
#rower
  • 7
@grap32: niedawno czyściłem i smarowałem ale tylko łańcuch i przerzutkę tył.. no ale sporo km od tego czasu nabiłem więc faktycznie spróbuję przeczyścić i nasmarować jeszcze raz i zobaczę jak będzie
@stefan71: tak na prawdę może być wszysko. Jeśli skrzypi coś w trakcie pedałowania to zazwyczaj okolice suportu. Dokręć nakrętki suportu z obu stron. U mnie ostatnio po zmianie napędu jest jakiś cyrk z korbą. Albo śruba się sama luzuje, albo coś jest nie tak na styku korba suport i po dokręceniu za chwilę znowu zaczyna skrzypieć. Biorę klucz i okazuje się, że znowu mogę zrobić obrót kluczem.
@stefan71: sprawdz jeszcze czy czasem nie bije Ci opona o rame (taki dzwięk szorowania też jest) - dolny trójkąt. Sprawdz jeszcze tarcze - czy linka z tarczy nie wkręciła sie w szprychy np (raz tak miałem). Czy ta nalepka którą powinno sie zdjąć przy zakupie roweru (z tarczy) jest zdjęta.
@Agilled: Tutaj mireczek wyżej pisał ale potem skasował komentarz nie wiedzieć czemu, żeby wyczyścić i nasmarować napęd porządnie. Zrobiłem tak i jest cisza, pracuje elegancko… sprawdziłem jeszcze przymiarem rozciągnięcie łańcucha i mam rozciągnięty ponad 1% wiec nowy łańcuch już do mnie jedzie… generalnie wychodzi ze trzeba dbać o napęd:)