Wpis z mikrobloga

@vrim: Ach te wycięte filmiki co trwają 4s xD Dalej powiedział, ze nie może być tak, ze dzięki ciężkiej pracy i pomocy bliskich ludzie nie mogą mieć perspektywy na wzięcie kredytu na swoje mieszkanie
@svr_: Może słyszała, ale cesarz Ojropy musi tak mówić, bo liczy się tylko odsunięcie PiS-u od władzy. A potem będzie zielona wyspa. Tylko trzeba mu zaufać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@baetky: Ta perspektywa to jakieś przyrodzone prawo człowieka? Czy samo mieszkanie jest prawem człowieka?
@vrim: bo to jest wyrwane z kontekstu i powinno być wstawionego jego całe zdanie lub dwa.

Tusk powiedział 'mieszkanie prawem' co zaraz zostało przypisane do hasła lewicy jako 'mieszkanie prawem, nie towarem'.

Przypominam pomysł lewicy: mieszkanie prawem nie towarem, budujemy 300k mieszkań KOMUNALNYCH, kto bedzie chcial to dostanie pracujacy czy nie, koszt samej budowy to 100mld XD, będzie tani najem i samorządy beda sie tym zajmować, wiec dodatkowo wiecej urzedników, tam
Tusk powiedział 'mieszkanie prawem'


@baetky: Jako przedstawienie jego stanowiska. Wygłosił pogląd lewicowy.

On chwali bardziej jego stary projekt MDM, które nie do końca z tego co kiedyś czytałem trafiał do tych faktycznie potrzebujących, ale stawianie tuska i lewicy na równi w mieszkaniówce to nieśmieszny żart


@baetky: Tusk pod tym wzgledem jest lewicowy, ale wg członków Lewicy (koalicji parlamentarnej) jest złym libkiem. XD
@vrim Najlepsze jak na głównej ludzie mają zarzut nie do Tuska za zlewaczenie i populizm ale do elektoratu, który "przecież chce takich obietnic". Poza tym to przecież nieskazitelny człowiek, ideał po PISie XD
@vrim: Podoba mi się jak płynnie przeszliśmy od określenia Tuska lewakiem jako czymś skrajnym do „wygłosił pogląd lewicowy” xD

No bo według lewicy jest złym libkiem co się pokrywa z tym co pisałem wyżej, ze Lewica w kwestii mieszkaniowej idzie mocno po bandzie chcąc wybudować 300k mieszkan za 100mld i wynajmować za grosze każdemu czy pracujesz czy nie, podczas gdy Tusk mówi musisz mieć prace i wtedy weź kredyt, a jak