Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#nieruchomosci
Jak uważacie, jak zmieni się sytuacja na rynku mieszkaniowym w ciągu najbliższych, nie wiem, 10 lat? Czy zmieni coś fakt że u u będzie co najmniej 2 miliony ludności? Czy betonowe złoto wciąż będzie ATH? ( ͡º ͜ʖ͡º) Bo mysle czy brać w przyszłym roku kredyt na 500 000 na kurnik 30m pod Warszawa czy ciułać, inwestować i za 10 lat kupić za taką samą kasę stumetrowe mieszkanie bliżej centrum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
Czy zmieni coś fakt że u u będzie co najmniej 2 miliony ludności?


@Matis666: Tak będzie. 10 lat temu mieszkało w Polsce 38 milionów Polaków. 3 lata temu już 38 mln Polaków i 1,5 miliona Ukraińców. Teraz 38 mln Polaków i 4 mln Ukraińców. W obecnej sytuacji nie ma mowy o jakimkolwiek realnym spadku populacji kraju
@Candy51: Co ty sie tymi Ukraińcami podpierasz. Wpadli i juz wracaja. Rata kredytu wzrosła 100% najem nie. Cały czas baza mieszkań sie zwiększa. Na dzisiaj mamy 15 mln mieszkań i gospodarstwo domowe 2,8 człowieka. Dane gus. Pomnóż jedno przez drugie. To ze na 3 ulicach w Warszawie brakuje jeszcze mieszkań to wiem. Ale to nie cała Polska.
@Furiat: 2011 - 38,5 mln. 2021 - 38,1 mln. Gdzie masz -200k rocznie? A imigrantów jest coraz więcej i coraz więcej będzie na stałe, bo u nich po wojnie nie będą mieli czego szukać. W 2019 było 1,5 mln pracujących (czyli mieszkali na stałe) a teraz jest dużo więcej. Fryzjer - Ukrainka. Kasjerka w żabce - Ukrainka. Jakieś dzieciaki mi pod oknem dzisiaj grały w piłkę i po ukraińsku wrzeszczały. A
@Candy51: te ratowanie sie Ukraińcami jest naiwne. Naprawdę nie widzę powodu jechać do Polski skoro mogę jechać na Berlin albo do Paryża. W zasadzie poza zarobkami tam jest nawet lepsza pogoda. Problemem nie jest Polska sama w sobie a to ze istnieją UK, Niemcy i inne zamożne kraje. Polska nigdy nie bedzie docelowym wyborem dla osoby która i tak zostawia wszystko za sobą i zmienia kraj.
Pobierz
źródło: comment_1655586429rouqruIkbvi8Q8JD4CSPAf.jpg
Naprawdę nie widzę powodu jechać do Polski skoro mogę jechać na Berlin albo do Paryża


@Furiat: Nie wiem, nie wnikam, stwierdzam fakty, że spotkasz ich dosłownie wszędzie. W każdym autobusie, w każdym sklepie. Skoro już tyle lat tu siedzą i jest ich coraz więcej to może jednak tu zostaną? Polecam pojechać do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, czy innego dużego miasta, bo jak ktoś mieszka na wsi to faktycznie może wydawać się
@Candy51: Ja tobie tez przytaczam fakty. Ponadto dodam ze wyż powojenny czyli % ludzi których jest najwiecej wychodzi po prostu z wieku produkcyjnego tzn takiego do rozmnażania. A na jego miejsce wchodzi 2x mniej osób ilościowo które chcą mieć 3x mniej dzieci mentalnie. To po prostu oznacza większa różnice jak 200,000 ludzi rocznie na minus. A to jest praktycznie juz duże miasto znikające z planszy rok do roku. W tym wszystkim
Pobierz
źródło: comment_16555874953boSWmNJ4rRwZMSTLUjsYk.jpg
@Furiat: Różnica jest taka że ja mówię o tym co jest tu i teraz, a ty przewidujesz co może się zdarzyć a koniec końców może wyjść zupełnie inaczej. No ale dobra, nawet zakładając spadek populacji to i tak nowe albo 10-20 letnie mieszkania będą kosztować fortunę, a większość ludzi będzie mieszkać w prlowskich blokach które już zaczynają się sypać, a co dopiero za x lat. Tak czy siak #!$%@? perspektywa xD
@Candy51: XD za 15 lat będziemy skansenem ma to swoje dobre i złe strony. Na przykład rok do doku notujemy rekordowo niskie bezrobocie co nie jest zasługa rzadu i ich gownianych reform a po prostu demografii. Od jakiegoś roku czasu taniej 2x jest wynająć mieszkanie jak je kupić i płacić kredyt. Nie wspominam juz o wykończeniu i wkładzie własnym. Przez ostatnie 20lat w tym kraju taniej było wziąć kredyt jak miałeś
Pobierz
źródło: comment_1655588296lEQEvxoC83y37AJefJmKHe.jpg
Od jakiegoś roku czasu taniej 2x jest wynająć mieszkanie jak je kupić i płacić kredyt. Nie wspominam juz o wykończeniu i wkładzie własnym


@Furiat: Ale wiesz ze większość mieszkań na wynajem jest na kredyt i się przerzuca koszty kredytu na wynajmujących? Więc tez nie jest tak kolorowo

Przeciętny koszt najmu mieszkania w wawie 3100 a przeciętna pensja 5500 XD pozdro tak żyć
@Furiat: Nikt normalny nie będzie dokładał, bo sobie podzielisz mieszkanie na 4 pokoje po 1500 zł i się jeszcze pobiją o to żeby tam mieszkać. Za dwupokojowe mieszkanie za 3k tez się biją, a nikomu drugie mieszkanie nie potrzebne