Wpis z mikrobloga

@MaddoxX1911: Podpisując kredyt byłem pewny, że w przeciągu 25 lat WIBOR na pewno pójdzie w górę więc też się z tym liczyłem i chciałem mieć niższą ratę żeby w razie czego nie mieć sytuacji w której splata kredytu będzie zabierać dużą część domowego budżetu.
@ThisMorison: Czy można uprzejmie prosić o odpowiedź na moje pytanie? :) Nie mów że szukasz w umowie. Z ciekawości pytam bo nie spotkałem się z zakazem, nie wolno teraz nadpłacać tego kredytu?
@PepeXD: Wiem o tym że może tak być, ale OP pisze że będzie mógł za 2 lata, czyli tak jakby teraz nie mógł w ogóle, dlatego chcę dowiedzieć się czy może tylko on ma taki zakaz.
@ThisMorison: No to nie pisz że nie możesz jak możesz :) Zakładając że masz prowizję w wysokości aż 3% nadpłaty, to przy oprocentowaniu 9% rocznie odrobisz tę prowizję już po 4 miesiącach, np. jak dziś wpłacisz 10000 zł nadpłaty i zapłacisz dziś prowizję 300 zł, to już po 4 miesiącach zapłacisz dzięki tej nadpłacie łącznie o 300 zł mniej odsetek. A po dwóch latach zapłacisz łącznie mniej o 1800 zł odsetek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
5 lat od podpisania umowy mogę nadpłacać a jakbym chciał teraz to bank sobie dolicza do tej nadplacanej kwoty jakiś procent ale pamiętam ile.

@ThisMorison:

Bank może tylko przez 3 lata od podpisania umowy pobierać prowizję więc jak masz zapis o 5 latach to rób awanturę.