Wpis z mikrobloga

1744 + 1 = 1745

Tytuł: Hyperion
Autor: Dan Simmons
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★
ISBN: 9788374805575
Tłumacz: Wojciech Szypuła
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 624
7 postaci wyrusza na kosmiczną pielgrzymkę, którą zlecają czciciele morderczego bóstwa.

Autor już na początku na spokojnie pozwala nam przyjrzeć się każdemu z bohaterów, by później poprzez ich kompletne historie przedstawić nam stworzony świat z 6 ( ͡° ͜ʖ ͡°) perspektyw.

Przez większość czasu spędzonego nad książką miałem wrażenie dysonansu narracyjnego. Trochę wieje sztampą: na pierwszy rzut oka każdy z nich wydaje się być wyjęty z zupełnie innej bajki, które to są krwią i kością książki, i autor próbuje przydać im wyrazistości na różne sposoby. To coś jak 6 opowiadań połączonych narracyjnie. Na poziomie tej narracji żadne z nich nie jest zbyt elokwentne, jednak kiedy już dochodzą do głosu by opowiedzieć historię swojego życia kwiecistością języka zrównują się z Simmonsem. Który ma chyba zboczenie na punkcie gastronomii i zachodzenia w ciążę.

Proszę mnie tu źle nie zrozumieć, bo świat jako całość wydaje się nawet ciekawy, a zawiązana intryga nabrała rumieńca by pozostawić otwarte drzwi ( ͡° ͜ʖ ͡°) przed następującym ciągiem dalszym. "Hyperion" to pierwsza część serii.

Nie będę od ręki strzelał całym magazynkiem zgrzytów, które poczułem, ale uczta to to nie była

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz pansiano - 1744 + 1 = 1745

Tytuł: Hyperion
Autor: Dan Simmons
Gatunek: fantasy, scie...
źródło: comment_1655422744DjlQVBnxaOiljnDRKLEIAi.jpg
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.1 / 10) (26 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-07-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 616

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-05-22 - Użytkownik Dziadekmietek ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-03-07 - Użytkownik Mfalme_Kitunguu ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10)