Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
Oglądam właśnie prognozę pogody w #uk, jutro ma być bardzo ciepło (ok. 30 stopni). W nocy 14-16 stopni i pan pogodynek mówi, że może być trudno zasnąć przez te parne temperatury xDDDDD no jebłam serio.

##!$%@?
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oglądam właśnie prognozę pogody w #uk, jutro ma być bardzo ciepło (ok. 30 stopni). W nocy 14-16 stopni i pan pogodynek mówi, że może być trudno zasnąć przez te parne temperatury xDDDDD no jebłam serio.


@szzzzzz: musisz zrozumieć, że większość ludzi śpi w domu a nie na dworze i jak się chałupa nagrzeje za dnia to jak temperatura nagle spadnie do 16 o północy, nie ochłodzi mieszkania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Steven_Hyde: no w jeden dzień upału to się za bardzo nie nagrzeje, poza tym po zachodzie można otworzyć na godzinę wszystkie okna i jest tak chłodno jak na dworze. Tutaj budownictwo też inaczej wygląda niż w Polsce, ściany są cienkie i nieocieplone.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Steven_Hyde: jak w dzień chronisz się przed upałem, zamkniesz wszystkie okna, zasłonisz żaluzje i firany, a w nocy wszystko otworzysz i włączysz wiatrak, to chyba tempo jest trochę inne? W dzień spowalniasz nagrzewanie, w nocy przyspieszasz ochładzanie.
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde:

jak temperatura nagle spadnie do 16 o północy, nie ochłodzi mieszkania w ciągu dwóch godzin

Otóż to. Cały bydynek oddaje w nocy ciepło zgromadzone w czasie dnia. Szczególnie jeżeli masz sypialnię na najwyższym piętrze. Wtedy różnica nawet -10 stopni na zewnątrz da ci ulgę jakichś -3 stopni w sypialni nocą. Nawet przy otwartych wszystkich oknach.
  • Odpowiedz