Wpis z mikrobloga

Hejo, czy ktoś ostatnio robił sobie zadaszenie nad balkonem z poliwęglanu? Widzę ze wszyscy do około mają, ale jak słyszę ceny to się łapie za głowę xD ponad 10k za poliwęglan i kilka kątówek (ʘʘ).

Jakiej grubości poliwęglan będzie dobry? Mam balkon o powierzchni 5,5x1,4m i na allegro są różne poliwęglany, nie wiem jaki wybrać. Pomoże jakiś doświadczony daszkownik ;P?
#budujzwykopem
  • 7
@Bad_Wolf: na stronie poliwęglan 5x 1,1x1,4m kosztuje 2500, (za 5mm i to wydaje mi się ze drogo, ale akurat mieli kalkulator ;P) wiec zostaje cena 6 elementów stelarzu od elewacji do balustrady. Samemu jednak z polowe taniej lekko
@Wierzbek: bo liczą sobie za robotę jak za zboże, a to przykręcenie poliwęglanu do kantowek 5x10 farmerami…

Zamów sam materiał i najlepiej to zrob to z kimś jak nie masz dwóch lewych rąk. Wyjdzie Cię najtaniej.

Ja wziąłem do tego gościa, drewno powyginane, z jednej strony zerwało mi poliwęglan po wietrze bo złapał to jedynie na 2 farmery i nie przyciął go tylko zostawił dłuższy tak ze wystawał za taras
@varoves: No właśnie wiem, specjalistów brakuje to się cenią ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz może link do takiej kątówki? Bo ja w materiałach biegły nie jestem, ale to ogarnę sam albo ze szwagrem
@Wierzbek: rok temu zrobiłem zadaszenie tarasu 8x35m. Kupiłem dwa arkusze poliwęglanu 7mx2,1 przecięli mi na pół i tak przywieźli. Konstrukcje drewnianą tak dostosowałem że jest gitara. Wtedy zapłaciłem 2100zl za poliwęglan i 1800zl za dodatki typu uszczelki i listwyaluminiowe.grubosc płyt chyba 14 mm