Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
Myślę sobie "Ok. Zrób żonie przyjemność. Idźcie razem z nią i dzieciakiem na to love parade. Na pewno zrobi jej się miło". Poszedłem. Debiut w jej rodzinnej wsi, gdzie mieszkamy od. 3 lat. Pierwsza pauza nie mogła być w żadnym innym miejscu. Remiza. Przed remizą wystawiony wóz. Pan Jezusek zadowolony w #!$%@?. Piękny. W zeszłym roku dostali. I stało się coś co mnie zamurowało. Bo w mieście skąd pochodzę takiego cyrku nie widziałem. Jak już Czołówka peletonu odeszła od ołtarza gawiedź rzuciła sie na dwie małe brzózki. Rosły przy samym ołtarzu. I jeb. Każdy sobie gałązkę ułamał. Pytam żony dlaczego oni niszczą re drzewka.


Nie miałem pojecia o tym. No ciemnogród.

#bekazkatoli
  • 19
@plusem-wyklety: nie wiem, u mnie nigdy sie nie mowilo ze to przed czyms chroni, po prostu to byla taka tradycja, nie pamietam nawet co sie robilo z tymi galazkami, pewnie wyrzucali je po czasie zeby zgnily
@plusem-wyklety: no tak jak @Rebeliant napisal, te brzozy się specjalnie tam stawia żeby sobie ktoś urwał po gałązce. Ty serio myślisz, że ci ludzie to rwą bo naprawdę wierzą, że ochroni ich to przed piorunem(może jacyś nieliczni)? Przecież to tylko tradycja, ja dzisiaj jak szedłem i widziałem jak ludzie rwą to wszyscy sie podśmiechiwali i rwali te gałązki i wszyscy się śmiali. Widzisz same negatywy i szukasz problemu bo poprostu musiałeś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Harirrmal: Nie przeszkadzało przed pójściem, bo przed pójściem nie wiedziałem. Żeby wsadzić gałęzie wielkości młodego drzewka muszą okaleczyć duże zdrowe drzewo. W imię tradycji. Na Wyspach Owczych tradycyjnie mordują wieloryby. Też będziesz bronił? #!$%@? tradycja. Jedna i druga. Tradycyjne #!$%@? zabobony. Ci sami ludzie co dziś rwą brzózki lata temu palili ludzi na stosie za czary. Czego by tego nie kontynuować. W formie tradycji. CIEMNOGRÓD #!$%@?.
@plusem-wyklety: chlop co porównał xDDDDDD " Żeby wsadzić gałęzie wielkości młodego drzewka muszą okaleczyć duże zdrowe drzewo." Z tego co zacytowałem wynika, że jak chcesz sobie kupić sadzonke drzewka do ogródka to musisz okaleczyć inne drzewo xDD nie no gosciu xDD a już porównania brzozy do wieloryba to może lepiej pomine xD