Wpis z mikrobloga

  • 14
1739 + 1 = 1740

Tytuł: Był sobie chłopczyk
Autor: Ewa Winnicka
Gatunek: literatura faktu
Ocena: 8/10
ISBN: 9788380495814
Wydawnictwo: Czarne
Liczba stron: 208
Książka wywarła na mnie wrażenie. Zapoznaje nas ze sprawa Szymonka z Będzina, dwulatka zabitego przez rodziców i porzuconego w cieszynskim stawie. Śledczy potrzebowali dwóch lat aby znaleźć sprawców i w ogóle dowiedzieć się kim chłopiec był.
Skala śledztwa mnie zaskoczyła, pamiętałam te sprawę, jednak nie wiedziałam jak wiele było robione aby odkryć prawdę.
Książka uświadomiła mi jak łatwo, w sprzyjających warunkach, można ukrywać smierć dwuletniego dziecka.
Łatwo rzucać w tej sytuacji oskarżenie, kto zawinił, MOPS, rodzina, sąsiedzi. I warto odpowiedzieć sobie ba pytanie, czy my zauważylibyśmy przemoc? A czy zauwazylibysmy brak jednego z dzieci sąsiadów? Nie jestem pewna niestety swoich odpowiedzi.

Sama książka jest napisana w poprawnym, dosyć lekkim stylu, jest krótka, wiec do zaliczenia w jeden wieczór.

#bookmeter #truecrime#czytajzwykopem #literaturafaktubookmeter
rudyba - 1739 + 1 = 1740

Tytuł: Był sobie chłopczyk
Autor: Ewa Winnicka
Gatunek: lit...

źródło: comment_1655303142eZhcxUb5UnCJIEBCAARHz8.jpg

Pobierz
  • 3
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.5 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-07-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 208
Gatunek książki: reportaż

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2017-11-03 - Użytkownik cebulepotargalwiatr ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne
@rudyba: Mam tę książkę, ale czeka na swoją kolej, bo podchodzę bardzo emocjonalnie do takich rzeczy, zwłaszcza, że mam małą córeczkę. Spodziewam się, że mnie trochę przemieli ta książka i poczeka jeszcze trochę, bo jestem w ciąży i chyba wolę przeczytać po rozwiązaniu. Historia bardzo smutna...