Wpis z mikrobloga

Po dwóch latach trzeba sobie powiedzieć jasno, że przechodzę na afolową emeryturę. Wyszła Leśna kryjówka, USS Cardboard - genialne zestawy, ale z kilku względów totalnie nie po drodze mi z ich kupowaniem, polowaniem na nie. Nowości od kilku miesięcy praktycznie nie przeglądam pod kątem zakupu.

Co się na to złożyło? Lego już nie musi być plastrem na problemy, bo problemy się jakoś porozwiązywały, a dodatkowo wolę teraz poświęcać czas, uwagę i pieniądze innym sprawom i to uwagi, serca mi najbardziej już na Lego szkoda. Nie szanuję Lego za podnoszenie cen, ograniczanie podaży, ludzi za panikę, ich głupiego podejścia, że to kolekcjonerskie i Lego robi łaskę, że pozwoli kupić jakiś zestaw w katalogowej cenie. Chore praktyki, jak u Nintendo czasami.

Pewnie będę przeglądał tag, może czasami coś napiszę, na pewno z Lego będę budował, może coś swojego - zostaje mi sporo luźnych klocków, sporo małych zestawów, zwykłych zestawów z poprzednich lat, kilka dużych zestawów (Barakuda, Kuźnia i Saturn, planowałem jeszcze Ogrody Ninjago, ale nie kupiłem). Może kupię te dwa małe sety i Ogrody, Żyrafa z Horizona, ale dalej trudno mi sobie wyobrazić, bym kupował jakiekolwiek droższe zestawy niż 300-400 zł, sumarycznie przeznaczając na to np. ponad 1000 zł rocznie (zobaczymy jeszcze jak ten zamek wyjdzie). No a powiedzmy sobie szczerze, że to przy Waszych wydatkach i Waszej skali zajawki jest wegetacja.

A więc emerytura...

Dzięki za dużo fajnych postów, dyskusji - w tagu i w prywatnych wiadomościach. Szkoda, że pasja nie przenosi się do realnego świata, że nawet z ludźmi z mojego miasta (Warszawa) nie udało się nigdy spotkać i razem pobudować, pochwalić swoimi zestawami i budowlami przy piwku. Pozdro najlepsi @damw @hoppek @janusz_mustermann @MojszeZimmerman @kamdz @fizzly

#lego
Pobierz piotrveyner - Po dwóch latach trzeba sobie powiedzieć jasno, że przechodzę na afolową...
źródło: comment_1655281044ElN67QXdmPjBn0ci6PCaN7.jpg
  • 11
@piotrveyner: Szanuję i w pełni rozumiem taką decyzję. Sam już dawno temu przestałem nałogowo kupować Lego, nawet te zestawy GWP gdzieś po aukcjach. Trochę z powodu braku miejsca, trochę z powodu ważniejszych wydatków. No i teraz głównie jak już coś mam zamiar kupić, to na jakiejś rozsądnej promocji. Nie podova mi się fakt kolejnych podwyżek. Nie podoba mi się brak uczciwej konkurencji na rynku lego w UK, na którą tyle tutaj
@piotrveyner: ja juz dawno przestalem kupować nalogowo nowości, janusze biznesu psują rynek i obrzydzaja to hobby, a lego swoją polityką tylko im pomaga. Buduje sobie cos swojego w wolnym czasie, ale ogólnie juz od dłuższego czasu lego po prostu mnie nudzi i męczy, chociaż po 10 latach kazde hobby moze nudzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piotrveyner:

Po dwóch latach trzeba sobie powiedzieć jasno, że przechodzę na afolową emeryturę. Wyszła Leśna kryjówka, USS Cardboard - genialne zestawy, ale z kilku względów totalnie nie po drodze mi z ich kupowaniem, polowaniem na nie. Nowości od kilku miesięcy praktycznie nie przeglądam pod kątem zakupu.


U mnie niestety jest podobnie, z nowosci kupilem moze kilka zestawow.

Co się na to złożyło? Lego już nie musi być plastrem na problemy, bo