Wpis z mikrobloga

Motowykopki co myślicie o Fordzie Puma? Kręcę się wokół tematu zakupu samochodu od dłuższego czasu i przeszedłem już różne fazy, od przeglądania SUV przez kombi i kompakty a teraz zafixowałem się na punkcie Pumy. Potrzebuję auta z małym spalaniem, głównie do poruszania się w obrębie miasta, ale również na tyle wygodnego i sprawnego, żeby kilka razy do roku móc zrobić nim dłuższą trasę (1-2k km). Nie jestem fanem motoryzacji, należę do tej grupy która na autostradce włącza sobie tempomat i w spokoju ogląda igrzyska śmierci odbywające się na lewym pasie, dlatego moc w okolicach 150KM jest dla mnie zupełnie wystarczająca. W temacie Pumy wszystko w tym aucie mi się podoba, ale mam wątpliwości co do silnika trzycylindrowego 1.0 EcoBoost. Taka jednostka kojarzy mi się z żuczkami pokroju Toyoty Yaris, której prowadzenia przez dłuższy czas na autostradzie sobie nie wyobrażam (wibracje i ogólne piłowanie silnika).

Zastanawiam się nad wersją 1.0 EcoBoost mHEV z dodatkowymi pakietami assistance i comfort. W cenie ~115k miałbym autko wyposażone nawet bardziej niż jest mi to potrzebne.

#samochody #motoryzacja
Pobierz dziub_dziub - Motowykopki co myślicie o Fordzie Puma? Kręcę się wokół tematu zakupu s...
źródło: comment_1655230411JkuMALu1JVrlwaVPjWkwQH.jpg
  • 16
@dziub_dziub: kultura pracy 1.0EcoBoost jest bardzo wysoka ze względu na zastosowanie m.in. wyważanego koła zamachowego i wielu innych sprytnych rozwiązań.
Jeśli chodzi o osiągi raczej też nie zawodzi, zwłaszcza w mHEV. Pójdź na jazdę próbną, będziesz zaskoczony jak to zapierdyka.
Ja autem z tym silnikiem zapierdzielam już 8 rok i mogę tylko polecić z całego serca, jedyna awaria przez tyle lat to termostat (wymienili na gwarancji).
Żuczek pokroju Yarisa? Wiesz, że Puma i Yaris to ten sam segment i podobna wielkość? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@peterr767: a jednak Puma jest prawie 20cm dłuższa i 5cm szersza.

@dziub_dziub: @Papuga_wojtka: w ST-line wygląda to nawet fajnie. W stosunku do EcoSporta to ktok w tył jesli chodzi o ilosc miejsca dla kierowcy i ergonomię, ale ogolnie samochód jest całkiem ok.
@phariseo: O bardzo miło słyszeć, że te silniki z czasem się nie sypią! Robiłem mały risercz w ich temacie i wielu ekspertów pochlebnie się o nich wypowiadało, ale zawsze mam z tyłu głowy fakt, że w przypadku naszych internetowych recenzentów to w dużej mierze mogą być "opinie sponsorowane".

@Papuga_wojtka: No cóż, zgaduję że chodzi ci o bryłę samochodu. Kwestia gustu :)

@peterr767: Kurde faktycznie. Yarisem z 2013 dłuższy czas
@dziub_dziub: w Pumie masz drugą generację 1.0EcoBoost, która jest mocno dopracowana. Pierwsza (którą ja mam) niby ma jakieś problemy, ale u mnie nic się nie dzieje.
Polecam, będziesz zadowolony, najlepszy jest szok jak taka litrowa pierdaka daje radę :P bo dostępny moment jest potężny jak na litraż silnika.
@dziub_dziub: miałem do czynienia z corsą c 1.0 bez sprężania na jednym cylindrze i nadal chodziła na tyle równo że po nagrzaniu nikt by się nie zorientował na ucho że ten silnik nie dość że nie ma jednego cylindra to jeszcze z pozostałych trzech na jeden nawet nie pali
także nie marudź że trzycylindrowiec ma złą kulturę pracy bo to bujda na resorach
@Pangia: bo to takie pitolenie. R3 mogą być fajne. Po prostu czym innym jest silnik w którym ucięto jeden cylinder dla oszczędności a czym innym zbudowane od zera jak R3.
Triumphy mają R3 i są zajebiste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A no i MV Agusty
@dziub_dziub: za drogie jak na to co oferuje. ja za 102k kupilem niedawno ceeda business line z 160hp, automatem i adaptacyjnym tempomatem
A to jest klasa wyżej, lepsza klima, zawieszenie wielowahaczowe
Pod silnik 1.0 brałbym niskie auto jak skoda scala zeby nie dowalac na autostradzie, pozatym ten silnik fordowski mocno wibruje ponizej 2k rpm, to nie jest komfort za taki hajs. Obejrzyj sobie Petryna o ostatniej fiescie 1.0 (sam taka posiadalem
@dzem_z_rzodkiewki: Właśnie obejrzałem filmiki od tego pana i nie wiem. W przypadku Pumy mówi, że brzmienie nowego EcoBoosta mu się podoba, a w połączeniu z mHEV to nawet sensowny silnik, natomiast w Fieście z tą samą jednostką psioczy na jego brzmienie i kulturę pracy poniżej 1800 rpm. Oczywiście rozumiem jego argumenty i uważam, że jak najbardziej mają sens. Teraz przy jeździe testowej na pewno zwrócę uwagę, na to jak zachowuje się
@dziub_dziub: pewnie zalezy gdzie zapłacili za reklamę, niestety ale wpełni potwierdzam gowniana kulture pracy na biegu jałowym przy klimie włączonej i do 1800rpm, ale tez w pełni polecam ten silnik dla rozsądnie wycenionego auta (>200km/h jedzie i ladnie brzmi na wysokich obrotach - na wysokich obrotach jest cichszy niż 4-cyl odpowiedniki)

Conajlepsze miałem jazde testowa Fiesta Vignale z klimatyzacja automatyczna i byla ona włączona na Lo (najnizszy i był gorący dzień)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziub_dziub: ja bym nie brał pumy. Osobiście mi się to auto nie podoba i w dodatku SUV. Bardziej bym polecał coś mniejszego renault Clio, czy mazdę 3 z 2.2 silnikiem w benzynie. O dziwo spalanie ma malutkie i 5 cylindrów