Wpis z mikrobloga

8000 złotych - taki mandat otrzymał 28-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który nie wskazał policjantom, komu powierzył swoje Porsche w czasie, gdy popełniono nim poważne wykroczenia drogowe w Pszczynie. To najwyższa grzywna przewidziana przez kodeks za niewywiązanie się przez właściciela z obowiązku wskazania komu powierzył swój pojazd w takiej sytuacji


#polskiedrogi #policja
Pobierz piaskun87 - >8000 złotych - taki mandat otrzymał 28-letni mieszkaniec powiatu bielski...
źródło: comment_1655197474hf6NWDD8hj9owd9R4tcJhc.jpg
  • 70
@ja_kasztan: no nie, ma prawo do obrony w sądzie, ale najwidoczniej nie skorzystał i przyjął mandat. Jak nie pamięta, to chyba jest jego problem i za tą niepamięć jest przewidziana kara. A do sądu nie poszedł, bo pewnie nie miał szans się z tego wybronić, a sąd może mu pewnie zasądzić karę kilka razy wyższą. Ale nadal podtrzymuję, że za niewskazanie powinny być punkty lub za ponowne niewskazanie w okresie kilku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piaskun87: hmm, a co gdyby to wskazanie mogłoby go albo osobę dla niego najbliższą narazić na odpowiedzialność za przestępstwo? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@piaskun87: Przecież to jest jawne śmianie się innym ludziom w twarz - szczególnie poszkodowanym. „Popełnię poważne wykroczenie i będę ściemniał, że nie wiem, komu pożyczyłem samochód”. Nie powinno być w ogóle takiej opcji, jak „niewskazanie, komu powierzam pojazd”. Jak ktoś jest na tyle głupi, że pożycza ( ͡~ ͜ʖ ͡°) i nie wie komu, niech ponosi odpowiedzialność, jakby sam prowadził. Proste