Wpis z mikrobloga

1. Czy wpis o zrobieniu instalacji hydraulicznej w domu powinien zrobić hydraulik z uprawnieniami czy np. mogę zrobić to ja?
2. Czy wpis o zrobieniu podłogówki powinien zrobić hydraulik z uprawnieniami czy np. mogę zrobić to ja?
3. Jak powinny wyglądać te wpisy. Zakładam, że powinny być 4, 2 o zrobieniu instalacji i 2 o przeprowadzeniu testu szczelności?
#budowa #budowadomu #budownictwo #budujzwykopem
  • 7
@Bad_Wolf: Nie mam pojęcia szczerze mówiąc :) wiem, że są hydraulicy z uprawnieniami różnego typu, ale nie wiem czy istnieją jakieś przepisy odnośnie wymagań co do uprawnień odnośnie instalacji co i cwu
@lobo g1, g2, g3, fgazy nie uprawniają do wpisów do dziennika budowy. Wpisy branży sanitarnej może dokonać kierownik budowy lub kierownik robót sanitarnych.
BTW. w Prawie Budowlanym jest zapisane kto może dokonywać wpisów do dziennika budowy.
@lobo: u mnie wpisow nie bylo. Tylko osobne formularze i na ich podstawie kierbud chyba wpisal do dziennika co trzeba. A jako ze wszystko sam robilem to formularze wypisal mi taki dziadek co mial na wszystko uprawnienia za 150zl (poza pradem gdzie tez sam zrobilem ale mialem prawdziwa firme do zrobienia protokolu i pomiarow) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lobo: zalezy. Co wydział to całkiem inne wymagania. Mam porównanie bo w tym samym czasie kompletowalem ja oraz moja siostra. Dwa rozne województwa i kompletnie inne rzeczy chcieli. Zadzwon do kier buda i sie dokladnie dowiedz co on potrzbuje aby zlozyc dokumenty koncowe