Wpis z mikrobloga

Mały update, jak planuje rozegrać moją dalszą inwestycje w Teslę w najbliższych miesiącach.

- po tym jak zakończy się transfer moich akcji z mBanku do IBKR, powinienem mieć szansę zmiany mojego konta z Cash Account na Margin Account.
- Jeżeli chodzi o Margin Account (pożyczanie pod zastaw akcji), to nadal jestem zielony, dlatego na początek nie będzie żadnych szaleństw. Po prostu będę testował, jak to wszystko tam działa.
- liczę się z dalszymi sporymi spadkami. Tak długo jak Tesli rośnie produkcja i marża, nie będzie mnie martwić spadek ceny. Reakcja na wyniki Q2 (z powodu mniejszej produkcji w Chinach, z powodu lockdownu, może być ostra) i żadne -10% mnie nie zdziwi.. Faktem jest natomiast to, że prędzej czy później recesja w USA się skończy. To może zająć 2 kwartały, albo 8, 16, albo i dłużej. Wszystko to mieści się w moim wieloletnim horyzoncie czasowym, więc się nie martwię.

Naprawdę nie obrażę się za dalsze spadki na Tesli, a to dokładnie z tych trzech powodów:

1. Im niższa cena TSLA, tym mniejszy koszt przeniesienia moich akcji z mBanku do IBKR (0,95%).
2. Im większy spadek, tym potencjalnie większe możliwe odbicie
3. Im niższa cena, tym tańsze opcje długoterminowe. Niestety split będzie tylko 1-3, ale to spowoduje, że opcje i tak staną się 3-krotnie tańsze

Coraz niższa cena, z mojej perspektywy, czyni opcje czy kupienie akcji na margin coraz mniej ryzykownymi.

Szczerze mówiąc, od pół roku się szykuję do zakupu jakichś opcji na Tesli. Mam wrażenie, że rynek robi mi wręcz niezpodziankę i obniża mi poziom trudności na pierwszy raz.


#tesla #gielda #tsla #januszeinwestowania
  • 23
BTW, kto z Was miał okazję kupować opcję na Teslę? Bardzo jestem ciekaw strategii, jaką ludzie przyjmują. Sam jeszcze nie wiem, czy kupować coś deep ITM, czy może coś OUT. Tak czy inaczej, raczej celować będę w opcje dłuugoterminowe. Problemem jest cena :/
- Jeżeli chodzi o Margin Account (pożyczanie pod zastaw akcji), to nadal jestem zielony, dlatego na początek nie będzie żadnych szaleństw. Po prostu będę testował, jak to wszystko tam działa.


@anonimowy_programista: Polecam korzystać z marginu na zasadzie "dzisiaj jest fajny dip i bym kupił, ale kasę na konto wpłacę dopiero za tydzień".

Wchodzenie w margin w obecnej sytuacji makro jest mocno ryzykowne.
BTW, kto z Was miał okazję kupować opcję na Teslę? Bardzo jestem ciekaw strategii, jaką ludzie przyjmują. Sam jeszcze nie wiem, czy kupować coś deep ITM, czy może coś OUT. Tak czy inaczej, raczej celować będę w opcje dłuugoterminowe. Problemem jest cena :/


@anonimowy_programista: No strategii masz masę. Pytanie czy chcesz kupować, czy sprzedawać.

Jeśli kupować longi no to albo krótkoterminowe opcje, często OTM (wysokie ryzyko) albo tzw. LEAPSy.

LEAPSy to
Polecam korzystać z marginu na zasadzie "dzisiaj jest fajny dip i bym kupił, ale kasę na konto wpłacę dopiero za tydzień".


@rzep: otóż to! Początkowo myślę, nie będę brał więcej w margin niż 20k PLN. 50k PLN to już było by w moim przypadku tak jakby all-in.

I raczej też nie będę brał wszystkiego na raz, tylko po trochu dokupował, w miarę jak będzie cena zjeżdżać w dół.

Jednocześnie, dbając o
@anonimowy_programista
Hej. Mam pytanie dotyczące przeniesienia akcji z revolut do mbanku. Pisałeś gdzieś o tym?
Pamiętam że jak zaczynałeś przygodę z Tesla korzystałeś z revolut później zawitał mBank, teraz zagraniczny broker. Na zagranicznego się nie zdecyduje na razie ale interesuje mnie transfer z revolut do mbanku lub innego banku oferujące usługi z rynków USA.
Możesz coś podpowiedzieć?