Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jjk-: tylko jakich, w sensie google dziala zyczeniowo, jak wpisze ksiazka o X to znajdzie mi w #!$%@?. Plus tez ciezko mi ocenic potencjalna przydatnosc pewnych zagadnien. Potencjalnie moglbym odkopac slajdy z wykladow i moze cos zajumac z ich zrodel xd

@TheGreenBastard: etrapez kojarzy mi sie z czyms dla ludzi co nie ogarniali matmy i ich mozgi wrecz odmawialy nauki :( i próbą nauczenia ich czegos ale w takiej sztucznej
@TheGreenBastard:

etrapez chociażby

matematyki na wyzszym poziomie


Wybież jedno

@NewBlueSky:

etrapez kojarzy mi sie z czyms dla ludzi co nie ogarniali matmy i ich mozgi wrecz odmawialy nauki :( i próbą nauczenia ich czegos ale w takiej sztucznej otoczce bez sensu. Kiedys pobrałem jakiegos torrenta zeby zobaczyc jak to wyglada i byla tragedia xD poziom dna


Dokładnie tak

tylko jakich, w sensie google dziala zyczeniowo, jak wpisze ksiazka o X
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jjk-: jeszcze sam nie wiem xD chce zaczac od optymalizacji bo zawsze miałem niezdrowe zainteresowanie optymalizacja rzeczywistości.

Pewnie zaczne wlasnie od powrotu do wykladu "metody systemowy i cos tam decyzyjne w informatyce" bo kojarze ze tam byly jakies funkcje optymalizacyjne.

Zaczalbym bardziej ogólnie no raczej tego nie robie dla pracy, a w ramach "zainteresowan" ale chciałbym aby bylo zwiazane z matematyka. Pozniej pewnie przejde na jakas statystykę ale nie za duzo.
@NewBlueSky: jak naprawdę chcesz zobaczyć jak wygląda wyższa matematyka to 1.Wykłady ze wstępu do matematyki Wprowadzenie do teorii mnogości, a analiza to 2. Rachunek różniczkowy i całkowy Franciszek Leja mi się podoba i nie jest to niestrawne w porównaniu do np. Maurina albo rudina
@NewBlueSky:

chce zaczac od optymalizacji


To ogólnie jest szeroki temat, trudno coś polecić tak po prostu (jest optymalizacja liniowa, nieliniowa, ja się niespecjalnie na tym znam, musiałbyś się sprecyzować).

a w ramach "zainteresowan"


Z bardziej teoretycznej informatyki to dla mnie ciekawa jest np. teoria automatów, może cię zaciekawi.

Pozniej pewnie przejde na jakas statystykę


To też szeroki temat, tutaj może zaciekawi cię książka An Introduction to Statistical Learning