Wpis z mikrobloga

Nie podoba mnie się ten Horizon.

Nie podoba mi się model postaci, wyglądają jak lalki z dolepionymi brodami i włosami. Nie ma porównania do TLOU czy nawet do DG którego niedawno ogrywałem. Ładna jest grafika otoczenia, to trzeba przyznać, ale wskoczyć się nie wszędzie da, można tylko tam gdzie gra pozwala. Dialogi są czerstwe jak chleb dla konia. Zadania poboczne dupy nie urywają, zwykłe przynieś wynieś pozamiataj z durnym dialogiem w tle.

Narzekałem na dialogi i fabułę w DG, ale tu jest jeszcze gorzej. Ogólnie główna fabuła może być dobra, ten motyw skąd się wzięły maszyny jest nadal interesujący, ale cały świat już nie jest, misje poboczne też nie są, dialogi, postacie. Polski dubbing posysa, bo dialog się kończy, a postać dalej macha ustami. No jakoś mnie to universum nie porwało.

Na razie jest kiepsko, ale zobaczymy, bo w DG na początku było super, a później się zesrało więc może tutaj będzie odwrotnie.

#ps5
Pobierz
źródło: comment_1655107542Ypeir1SrA1TXpRejBCyXdX.gif
  • 5
@Zielony_Ogr: Daj jej szansę, sztywne dialogi to największy i jej jedyny problem. Tez sie kiedys odbilem i wrocilem dopiero przy okazji premiery patcha na 60fps. Aktualnie jest w moim TOP gier, i posiada jedna z najlepszych historii Sci-Fi jakie mialem okazje poznac. Graj dalej i nie boj sie eksperymentowac z pokonywaniem maszyn - elementalne efekty robią niesamowitą robotę, naprawdę możesz poczuć się jak łowca.
@Zielony_Ogr: 1. Wyłącz polski dubbling. Dialogi i drewnianość postaci mniej kłuje przy oryginalnym dźwięku. (BTW: w sequelu w tej kwestii jest niesamowity postęp, jedynka to bida/elex). 2. Spokojnie z opiniami, daj się jej rozkręcić. Gameplay dużo zyskuje głębi wraz z rozwojem postaci. 3. Grę bardzo ratuje rozgrywka i ciekawy lore. Jeśli Ci te rzeczy specjalnie nie siądą, to ta gra to będzie po prostu kolejna ubigra.
@Theos: Dokladnie, gameplay lore i world building sa świetne. Nie wiem tez na jakim poziomie trudnosci grasz, ale zmień na przynajmniej hard - satysfakcja od razu Ci wzrośnie za uczenie się zachowania maszyn i ich pokonywania.
@Rinn: gram na normalu i na razie jest raczej ok, ginę na tyle często, że na razie poziomu zmieniać nie bedę, ale już widziałem że można to zrobić w każdej chwili więc jakby się coś zmieniło to będę pamiętał