Wpis z mikrobloga

Co to może być? Już drugi raz kilkadziesiąt sekund po odpaleniu i ruszeniu włączyła się migająca „Lampa Alladyna” na kilkanaście sekund. Potem już do końca trasy(kilkanaście minut) jest ok. Nie ma żadnych innych objawów. Nie mam komputera, olej, filtry były wymienione kilka tygodni temu, ale po tym nic takiego nie miało miejsca. Diesel, 190kkm przebiegu, 2007r.

#samochody #pytanie
#motoryzacja
  • 10
@cotozazycie: Jeśli zapala Ci sie ta "czerwona" lampa alladyna (czesto jest oddzielna zolta i ona dotyczy poziomu oleju) to raczej sie zainteresuj tematem, bo moze chodzic o cisnienie oleju. Normalne ze po odpaleniu przez chwile swieci, w zaleznosci od silnika jest to raczej cos typu 1-3sek - pompa jest napedzana przez wal silnika i musi on popracowac zeby napelnic uklad olejem, ale potem juz to cisnienie powinno sie utrzymywać i jesli
jeśli tak to wykluczajac problem z czujnikiem, to wydaje sie ze ma sens twierdzic ze jest problem z przeplywem oleju. Zimny jest bardziej gesty, wiec nadal pompa / zly olej (w sensie gestosci) / przypchany smok wydają się wyjaśniać. Co by nie bylo, to dosyc newralgiczne i taka usterka moze prowadzić do uszkodzenia silnika, więc ja bym nie ignorował tego :) Ale też że nie jestem mechanikiem, a jedynie może troche bardziej
@Karmel92:

Czyli w najlepszym wypadku jest to kwestia odkręcenia misy olejowej i oczyszczenia siatki smoka. Ile to może kosztować? Ale to jest raczej grubsza sprawa bo trzeba będzie ściągać most?

Ehh, trzeba spadać do tej Norwegii i dorabiać się elektryka jak najszybciej....
@cotozazycie
wydaje mi sie ze w najlepszym to moze po prostu wymiana oleju, ale ja nie wiem czy to moze spowodować takie zachowanie (w sensie czy lepkosc zrobi taka roznice, moze jak ten czujnik jest bardzo dokladny to tak ?). Może też czujnik lub jego wiązka.

Myśle że należy zacząć od pomiaru tego cisnienia co kosztuje prawie nic i jest na ogol proste zeby być pewnym że cos jest nie tak. Sprawdziłbym