Wpis z mikrobloga

Ostatnio napisałem poniższy komentarz a potem elektroswiry zaczęły mi pisać ze się nie znam. Bo będą wymienialne baterie, szybkie lądowanie w naście minut itd itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ten pierwszy punkt pozwolę sobie nie komentować, bo jak wiemy wymiana baterii jest super powszechna w każdej innej dziedzinie życia. Uniwersalne baterie psujące do każdego modelu i marki( ͡° ͜ʖ ͡°) Drugi punkt - XD. Nawet piętnaście minut na superszybkie lądowanie, niech będzie. Nie jest to problemem póki elektryków jest co kot napłakał. Ale nawet jak zamienimy wszystkie stacje benzynowe 1 do 1 na ladowanie elektryczne, a udział elektryków wzrośnie do jakiś 40% to będzie to system niewydolny. Ładowanie, kawka, hot dog dla brajanka, siku, kupka, trzy harnasie, karta witaj, żegnaj, #!$%@?, szukanie drobnych, faktura, bez faktury, nie pamietam nip i mamy realnie 2-3 ładowania na godzinę na stanowisko. Powodzenia na stacji przed albo w trakcie długiego weekendu.
A i dodam ze żeby Ci starczyło na te 400-500km to na autostradzie musisz jechać 110kmh. I żadnego roweru czy trumny na dachu, przyczepki itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego podtrzymuje swoje zdanie ze na dzień dzisiejszy elektryki to powrót do traktów i noclegów w przydrożnych zajazdach.
#samochody #podrozowanie
dorszcz - Ostatnio napisałem poniższy komentarz a potem elektroswiry zaczęły mi pisać...

źródło: comment_1655101566HRkuskhzeHBl5Jb4YN34rJ.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
Meritum problemu był Twój komentarz, że pociąg jest równoważną opcją dla samochodu, co w warunkach praktycznie każdego miejsca na kuli ziemskiej jest bzdurą. Własnie sam udowadniasz, że brak samochodu i korzystanie z pociągu jest równoznaczne z poleganiem dodatkowo na kimś jeszcze z samochodem - taksa, bus, łapanie stopa (XD).


@F1A2Z3A4: dafak, poćwicz czytanie ze zrozumieniem
  • Odpowiedz
@dorszcz: nie wiem czemu się zafiksowaliście na elektryki na baterie. Za 20 lat połowa samochodów będzie tankowała wodór i z niego generowała prąd. Na pewno też będą silniki "spalinowe" na inne niż ropa surowce.
  • Odpowiedz
tak tak, bo nie istnieją takie rzeczy jak pociągi dalekobieżne, które nie mają wady samochodów spalinowych dla której podejmowane są akcje z ich redukcją (pociągi są na prąd) oraz są względnie tanie a więc dostępne dla każdego. masz rację, rząd światowy chce nas ZNIEWOLIĆ, masz siedzieć na swojej wiosce i nie będziesz miał ŻADNEJ opcji aby wyjechać gdzieś dalej.


@Kouros: czyli mam obniżać komfort swojego życia, gdy jednocześnie UE zezwala
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xuzoun: masz

obniżać komfort swojego życia, gdy jednocześnie UE zezwala na produkcję luksusowych aut spalinowych i nie obcina transportu lotniczego (chociażby krajowego na początek) czy wymaga minimalnej ilości przelotów (przez co niektóre są puste)

dodatkowo unijne "elyty" urzędnicze będą latać prywatnymi odrzutowcami, a reszta świata będzie miała w dupie Twoje poświęcenie i będzie jeździć czym tylko chce. Wymarzony świat idiotów spod znaku niedojrzałej czerwieni.
  • Odpowiedz
Ten pierwszy punkt pozwolę sobie nie komentować, bo jak wiemy wymiana baterii jest super powszechna w każdej innej dziedzinie życia. Uniwersalne baterie psujące do każdego modelu i marki( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dorszcz: Przecież oni nie potrafią tego zrobić nawet w telefonach, gdzie nie dość, że jest to banalnie proste, to nawet było kiedyś w powszechnym użyciu XDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dorszcz: tutaj nie chodzi o sam system wydawania i stacji paliw. Dziś mamy już te sławne balckouty w zachodniej Europie. W Polsce się na razie tym starszy(upraszczam), ale jeżeli będziemy mieć tylko elektryki, lub te 40%, to jak to wszystko nasza sieć udźwignie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dorszcz: No co jak co, ale "stacje do ładowania" da się zrobić sprawne niczym paczkomat, wystarczy wziąć kabel i podpiąć, duże parkingi na MOPach czy innych postojach istnieją, teraz przy każdym miejscu wyobraź sobie terminal i masz.
Co do czasów ładowania, przykładowo Ioniq 5 którego normalnie możesz w tym momencie kupić ładuje się na odpowiednio szybkich stacjach od 10 do 80% w 18 minut.
Też byłem sceptykiem, ale technologia ładowania
  • Odpowiedz
@dorszcz: 100-120 lat temu byście pisali ze te samochody spalinowe są bezsensu. Drogie. Paliwo jakiś rzadki minerał nigdzie nie wydobywany. Mało stacji. Lepiej koniem się przejechać xd

Zreszta o jakich godzinach piszesz jak superchargery ładują samochody nie wiem w 30 maksymalnie? Może dlatego nikt ci nie odpisał bo zwyczajnie kłamiesz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kouros: Do podróżowania koleją w wielu miejscach brakuje infrastruktury. 2 razy w miesiącu jeżdżę do biura(140km w jedną stronę). Czas podróży autem - 1h30m-2h, w godzinach szczytu w Warszawie. Czas podróży pociągiem - 30-40 minut na stację, potem 1h20m(według rozkładu) pociągiem i 25m spaceru.

Jakbym chciał pociągiem jechać, to mam dwie opcje:
1. Wziąć taxi, żeby przyjechał po mnie 10km, potem zawiózł 40km na stację PKP
2. Pojechać własnym samochodem na stację
  • Odpowiedz