Wpis z mikrobloga

Rosja 24 lutego Rosja dokonała bezprawnej i nieusprawiedliwionej agresji na Ukrainę, z której powinna się natychmiast wycofać
Nie zmienia to faktu, że:
-ork to termin skrajnie rasistowski nie różniący się niczym od wyzywania osoby czarnoskórej od czarnucha czy małpy
-dehumanizacja ludzi innych narodowości jest zła
-w XXI wiecznej Polsce nie powinno mieć miejsca na nienawiść na tle rasowym
-wpisy na temat propozycji ludobójstwa Rosjan nie różnią się niczym od poglądów Hitlera

Uprzedzając główny punkt komentarzy - kodeks Hammurabiego ma 4 tysiące lat i od dawna jest archaiczny i nie mający zastosowania we współczesnym świecie.

#ukraina #rosja #wojna #bekazlewactwa
  • 37
Ej a jak Rosjanie uznają się za lepszą rasę niż Ukraińcy to jak to nazwać? Termin „Małorosjanie” mówi ci coś?


@maad: Jestem Wielkopolaninem i czuje się lepszym Polakiem niż Małopolanin( ͡° ͜ʖ ͡°)
-w XXI wiecznej Polsce nie powinno mieć miejsca na nienawiść na tle rasowym


@Fan_Morawieckiego: A gdzie tutaj masz jakąkolwiek nienawiść na tle rasowym. W Polsce masz niechęć do konkretnego kraju, za to co ten kraj robi oraz jakie jest poparcie narodu zamieszkującego ten kraj dla tych działań. Nikogo nie obchodzi czy rosyjski zbrodniarz z Buczy jest z pochodzenia Słowianinem, Azjatą, mongołem, Semitą, czarnym czy reprezentuje jakąkolwiek inną rasę.

-ork to termin
@Fan_Morawieckiego Znaczy ja to bym powiedział, że taka dehumanizacja jest zła tylko dlatego, że może doprowadzić do niedoszacowania i niedocenienia przeciwnika. Jeśli myślisz o kim jakimś jak o podczłowieku albo zwierzęciu to podświadomie zaczynasz też myśleć, że jest za głupi, za słaby, za mało rozwinięty czy cywilizowany by cię pokonać. Potem się okazuje, że to jednak nadal ludzie i to całkiem sprytni jak się budzisz otoczony w Stalingradzie i zdychasz z głodu.
Chodzi o "rasę" orków, "rasę" Rosjan, czy o to, że nie znasz znaczenia słów, których używasz?


@pomarancza3000: Generalnie zdaniem uczonych różnice genetyczne w gatunku homo sapiens są zbyt niski, by wyróżnić jakiekolwiek rasy czy podgatunki, dlatego też rasizm oznacza dyskryminację pewnej grupy etnicznej, na przykład czarnoskórej, semickiej bądź też w tym przypadku - rosyjskiej

Ale domyślam się, że użyłem słów, które przerosły Twój poziom edukacji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fan_Morawieckiego:
Ale zdajesz sobie, że nikt nie nazywa orkami wszystkich Moskali, tylko te niekończące się masy nacierających sołdatów, którzy w sposób oczywisty kojarzą się z masą armii Mordoru nacierającą nieustannymi falami na Helmowy Jar, czy też Minas Tirith? Nie ze względów etnicznych (zwłaszcza, że tam co najmniej połowa to Buriaci, dużo Czeczenów i innych grup etnicznych "nierosyjskich"), tylko propagandowo-wojennych atakowanego kraju.
Bronienie agresywnych, palących i gwałcących dzikich hord napadających na obcy