Wpis z mikrobloga

Znam osobe ktorej rata od roku podskoczyka ponad dwukrotnie z 3,5k na 8k. Pytalem sie go 2 miesiące temu czemu nie przeszedł jeszcze na stale, będzie mial spokój na 5 lat mowil ze musiałby byc głupi zeby tak robic, poza tym to okres przejściowy i ze za rok spadną stopy ( ͡° ͜ʖ ͡°) pytalem sie go teraz kiedy mowil ze rata wzrosla do 8k, ale stwierdził że nie ma w planach przechodzić na stale bo raz ze za późno bo i tak bank musi dokonac weryfikacji zdolności kredytowej która pewnie odrzuci a dwa to okres przejściowy. Nadal sie ze mnie #!$%@? ze wzialem stale ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie się tacy ludzie rodza?
#nieruchomosci #mieszkanie
  • 15
Nadal sie ze mnie #!$%@? ze wzialem stale ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@eskejper: Zobaczymy, kto się będzie śmiał jak za parę lat porównacie stan konta albo całkowity koszt kredytu po jego spłacie ¯\(ツ)_/¯

Jak wiesz, że masz rację, to nie ma się co przejmować podś#!$%@? znajomego... Zwłaszcza że jemu pewnie tylko to zostało + nocami płakanie w poduszkę ¯\
(ツ)_/¯

Zresztą tak działa ludzka psychika, że
Może też przejść na stałe w styczniu jak wejdzie nowy wskaźnik. Jesli ma wibor 6m to moze byc dobra strategia.


@tjjk: ale banki chcąc utrzymać obecny poziom zysków, po wprowadzeniu nowego wskaźnika mogą po prostu większą prowizja dodawać do nowo zawiązywanych kredytów.
@eskejper: a jakie masz to stałe, że tak się cieszysz? Jeśli 6+%, to może się okazać, że ostatecznie to znajomy będzie miał rację w dłuższym terminie, ale tego nie wiem ani ja, ani Ty, ani on.
Dzisiaj też już bym nie brał stałego, bo oferty rzędu 9% wydają się zbyt duże. Ale ostatecznie kto wie jak się to wszystko rozwinie...
@u-kill-u-homo: Dzisiaj to ja bym nie bral ani stalego ani zmiennego. Mam 6,20% i calkiem dobrze mi z tym, spokój na 5 lat i niedługo kilka nadplat się szykuje na ktore moge sobie pozwolic splacajac sam kapital i olewając odsetki. Gdybym mial zmienne balbym się nadplacac bo co jesli rata podskoczyłaby mi o kilkanaście %?
Dzisiaj to ja bym nie bral ani stalego ani zmiennego


@eskejper: zgadzam się, chodziło mi o to, że dzisiaj nie przechodziłbym ze zmiennego na stałe, mimo że cykl podwyżek jeszcze się nie skończył, bo oferty są rzędu 9% i wg mnie to jest dużo.
6,20% to jeszcze nie tak źle. Osobiście obstawiam (albo raczej mam nadzieję), że jednak do końca 2023 stopa będzie w okolicach 3pb, co przy 2pb marży powinno