Wpis z mikrobloga

A tak było wczoraj w #malafatra na #slowacja
Moja partnerka wyprawowa złe sprawdziła i okazało się, ze na wielki rozsutec wejść można dopiero od 15.06, zdaje się, ze chodzi o ochronę zwierząt. No to musiałyśmy obejść Wielki żeby dostać się na Mały. Fajna ta trasa swoją droga, bardzo przyjemna.
Ciekawe, ze na Stoha, który jest naprzeciwko Wielkiego można było wejść, a jest tylko kilka metrów niższy. Jak ktoś wie dlaczego niektóre są wyłączone a inne nie, niech napisze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A na Małym sporo ludzi, tworzyły się zatory niewielkie ale głupio było Rezygnować z wejścia skoro już Wielki nam przepadł, a samo wejście na Mały zajmuje mało czasu a jest fajne.
Potem powrót do samochodu przez Diary któreśtam.

Pierwszy raz byłam Małej Fatrze, fajne miejsce, takie połączenie Beskidów i Jury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale minus jest taki, ze ja nie mam z kim chodzić. Mój niebieski po operacji kolana dochodzi do formy. Inna sprawa, ze on chyba średnio lubi. Moja wczorajsza partnerka jest zbyt wolna. Ja w ogóle nie wiem skąd to mam ale nam jakaś dziwnie dobra kondycję do takich wypraw. Prowadzę wybitnie siedzący tryb życia. W górach byłam drugi raz w tym roku, w zeszłym byłam raz. Poza tym praktycznie zero ruchu. A tempo trzymam takie, ze mało kto nadąża, praktycznie nie potrzebuje odpoczynków, jak już to króciutkie na złapanie oddechu i cisne dalej. Potem co prawda odłącza mi zasilenia już w domu i padam w progu praktycznie, ale póki idę to idę i wkurza mnie jak ktoś chce robić przerwy co chwile albo idzie wolno. Gdybym chciała pobiec to po 2 minutach wyplułabym płuca z zadyszki, taka mam kondycję do innych rzeczy.
No i w związku z tym mało kto mi pasuje, i mało komu ja pasuje. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No i wołam @kontodlabeki bo obiecałam zdjęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gory
rudyba - A tak było wczoraj w #malafatra na #slowacja 
Moja partnerka wyprawowa złe s...

źródło: comment_1655029467hV4YciUdHJSxIVzFFZmjT7.jpg

Pobierz
  • 11
@rudyba podróż do Słowacji komunikacją czy własnym autem?
Też w tym roku myślę odwiedzić Fatrę, ale z tego co słyszałem to ciężko dojechać komunikacją
@rudyba: Mam podobny problem, u mnie z rozowypasek :D. Ciągłe postoje dużo bardziej mnie męczą i wytrącają z rytmu niż płynny spacer/wspinaczka, z drugiej strony to ona musi zawsze iść pierwsza z aparatem XD i bądź tu mądry człowieku :D w każdym razie my byliśmy właśnie 15.06 na małym Rozsutcu i miałem zamiar iść na Stoha (bo duży Rozsutec jeszcze oficjalnie niedostępny), ale plany okazały się zbyt ambitne dla rozowypasek. Dzień
donmateok - @rudyba: Mam podobny problem, u mnie z rozowypasek :D. Ciągłe postoje duż...

źródło: comment_1655491401MRTM9nElq3mBFRuJ6pT55V.jpg

Pobierz
@donmateok: No właśnie, albo jak ktoś idzie dużo wolniej to w sumie meczy podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mam farta bo mieszkam blisko granicy to żadnych noclegów nie potrzeba, i tez mam w planie tam częściej bywać. Chociaż Słowackiego raju bym nie skreślała, tez jest fajny, ale ludzi dużo więcej. Chociaż ciężko porównać bo w Raju byłam w sezonie a tu w zasadzie przed.

Ej, a