Wpis z mikrobloga

Dobra sytuacja wygląda tak, że zostało mi ~60k hipotecznego który w sumie mogę spłacić w każdej chwili.
Zastanawiam się nad wakacjami kredytowymi, co to miało iść na raty wrzucę sobie na lokatę a później spłacę cały kredyt.
Pytanie czy takie wakacje nie wpłyną na moją wiarygodność kredytową ? Banki sobie to gdzieś odnotowują, spada mój scoring ? W przyszłym roku będę chciał kupić dom i będę potrzebował znacznie większego kredytu
#kredythipoteczny #banki #inflacja #bik #nieruchomosci
  • 17
  • Odpowiedz
@Crisu: Banki straszą, że będzie to miało wpływ, ale raczej jeśli będzie potencjalnym klientem to przyjmą Cię z pocałowaniem ręki jeśli będziesz miał zdolność, bo o takiego klienta w przyszłym roku naprawde trzeba będzie walczyć.

A w sumie jak jest na 100% to nikt Ci nie powie.
  • Odpowiedz
@uhauha: Ale w tym czasie zapłaci więcej odsetek i wyjdzie pewnie na minus w ogólnym rozrachunku. A tysiaka z 60k na pewno miał nie będzie, bo musiałby mieć ponad 8% oprocentowania uwzględniając ze ten 1k będzie po opodatkowaniu
  • Odpowiedz
@Crisu: Banki straszą, że będzie miało wpływ, poczytaj Cumplu


@vvit0: Nie banki, tylko autor tego bloga. Nie ma to potwierdzenia w rzeczywistości.

@Crisu: Poszły wpisy do BIK, banki to widziały jako problemy ze spłatą.


@Tomus88: Wakacje Covidowe nie były raportowane jako restrukturyzacja przez zdecydowana większość banków.
  • Odpowiedz
@marcpol: myślisz że jak zadzwonię do banku to będą mi w stanie udzielić takiej odpowiedzi ?


@Crisu: Obawiam się, że nie. Banki nie udzielają informacji o sposobach oceny wiarygodności kredytowej. Dodatkowo wakacje kredytowe są obecnie w trakcie procesu legislacyjnego.
  • Odpowiedz