Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy, jak uczyć się francuskiego nie korzystając z kursów? Swoje umiejętności oceniam na A1/A2, jedyne co to jestem w miarę dobrze osłuchany z językiem. Myślałem o #duolingo jednak zależy mi głównie na komunikacji na co dzień, myślałem też o #tinder w #warszawa i szukanie tam dziewczyn które coś potrafią z tego języka.
#francja #pytanie #kiciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a3055aca90201056e2e0fd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: różne discordy tematyczne są całkiem fajne. Ale nie wiem czy na A1/2 nie jest za wcześnie żeby mówić?
Duolingo nie jest złym pomysłem, ja zawsze będę polecał, mimo, że mnie mirki hejtują. Polecam też czytać, grać w gry po francusku, słuchać francuskiego radia/muzyki, oglądać filmy po francusku (z napisami).
OP: @Budo: no tylko że właśnie mieszkałem w Paryżu przez prawie rok, więc na całkiem nieźle osłuchałem się z językiem. Problem polega na tym że w moim środowisku wszyscy mówili płynnie po angielsku, więc nie musiałem się nawet za bardzo starać mówić po francusku.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
Obczaj materiały typu zeszyty Pana od Francuskiego, wyzwania językowe od Klaudii z Unmomentsilvousplait, albo eBooki Francuskiej LiTerki. Są równiez fajne kursy online do samodzielnej nauki (np. od Klaudii z UMSVP choćby, od Marty z AchtenFrancuski).
SamotnaGrażyna: francuski jest o tyle specyficzny (a raczej jego wymowa), że bez kursów to będziesz mieć słabą wymowę. Pierwszy pół roku nauki tego języka powinno się na pewno poświęcić na naukę z nauczycielem żeby "przypilnował" wymowy, bo potem ciężko to odwrócić.

Jeśli nie potrzebujesz do pracy/emigracji języka to wszystko jedno, ale jak Ci zależy na języku no to bez kursów się nie obejdzie
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua