Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy spotkał się ktoś z automatycznymi zaworami do gazu? Moja mama ma problem że zawsze jak wychodzi to zastanawia się czy nie zostawiła włączonego gazu na kuchence. Wymiana na indukcyjną nie wchodzi w grę bo nie ma wystarczającej instalacji w bloku z wielkiej płyty. I zastanawiam się czy ktoś może robił coś podobnego i polecił by jakieś rozwiązanie z prostym albo bez najlepiej hosta w mieszkaniu i z prostym interface na telefon bo raczej smartfona to ogarnia jak coś się pokaże.
#inteligentnydom #smarthome #domoticz #automatyka
  • 18
@niezwykly_89: Ja tam dokładnie nie wnikam ale ojciec elektronik mówił że nie. Nie pamiętam jaki jest bezpiecznik na gniazdka w domu ale obstawiam że pierkarnik, zmywarka, czajnik, lodówka to wystarczające obciążenie na jeden kabel w bloku z wielkiej płyty
@Toxer: zainstaluj odcinający zawór, sterowany elektrycznie na jakimś wyłączniku czasowym. Jest tego dużo w sklepach. Można też coś stworzyć na malince albo arduino. Przekaźniki, moduł gsm i powiadomienie sms na tel. w jakim położeniu masz ten zaworek. Do zrobienia na luzie.
@eugeniusz_geniusz: W sensie ja nie wiem ale ona ma tendencje że ściąga garnek i zostawia odpalony gaz. A tak to chyba bardziej lęk tylko i sprawdza za każdym razem albo nawet wracają się sprawdzić rodzice z pod drzwi.
@MecenasNocnejDuszy: To że do zrobienia to wiem albo malinka czy ta płytka z wifi i będzie gitara bardziej się zastanawiam nad jakimiś radami jaki system używać żeby to ładnie pospinać i jakąś aplikację ze stanem i przełącznikiem, a że miesiąc kolosów to chyba już odklejki szukam xD
@eugeniusz_geniusz: O #!$%@? PRZYPOMNIAŁEM SOBIE HISTORIĘ
Wyjeżdżamy na wakacje już za 5 mnin byśmy byli za drzwiami naglae JEB w kuchni... CAŁA W SZKLE HARTOWNYM. Co się okazało mama zamknęła szklaną przykrywkę na gazy, bo kota mamy co sąsiedzi się zajmują, a malutki gaz na najmniejszym ustawieniu został odpalony XDDDDD
@malinowy_krol: Już widziałem ten siłownik tylko chyba zazwyczaj był po ZigBee, z tad pytanie jak używałeś to ta wersja z wifi jako snadalone jest wystarczająca czy lepiej pobawić się z jakoś bramka na małżonce/ESP żeby to fajnie zintegrować do jakiejś interfac'owej apki?