Wpis z mikrobloga

@Dobryworekholenderskiegokoksu: Teraz skojarzyłem sytuacje sprzed kilku dni. Wjeżdżam z rowerem windą, dosiada sie jakiś facet, nie widziałem go wcześniej. Od razu zaczyna smalltalk, cześć sądziad, fajny rowerek, opony takie a takie, mówię że w serwisie był i takie tam. Nie wcisnął żadnego przycisku, dojechał ze mną na ostatnie piętro, wysiadł ze mną, coś tam jeszcze gadamy, ja już odkładam rower pod drzwi, on mowi ze za wysoko wjechał, żegnamy się, tyle...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@MagicznyJakub: nieprzypiety rower to zawsze okazja, #!$%@? zlodziejskie liczą zawsze na szczesliwy dla nich przypadek. 300 dni by stał bez problemu a 301 by się pojawił przypadkiem jakiś cwel i skorzystał tylko dlatego, że nie było linki
  • Odpowiedz
2. Ludzi trzymających rowery na klatce też #!$%@? prądem. Buty też trzymasz przed drzwiami? Może pranie też?


@Darth_Gohan: Może źle się wyraziłem, u mnie w bloku klatka schodowa jest oddzielona drzwiami od korytarzy na poszczególnych piętrach i same korytarze są bardzo przestronne, nie ma mowy o tym, zeby to komus utrudniało życie.
  • Odpowiedz
Buty też trzymasz przed drzwiami? Może pranie też?


@Darth_Gohan: Miałem jakiś czas sąsiadów, którzy śmieci trzymali przed drzwiami, jakby to było wystawione i za chwile wyniesione, luz, ale taki worek potrafił kilka dni czekać ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@MagicznyJakub No i co z tego że jest miejsce?

Co by się stało jakby każdy tak zaczął tam coś trzymać? Każdy sąsiad chciałby trzymać rower? Wózki dla dzieci?

To jest część wspólną i tyle. Jakby doszło do pożaru albo jakiejś innej sytuacji to byłby cyrk.

Zresztą nawet nie musi być pożaru. Masz do wniesienia coś większego i się okazuje że nie jesteś w stanie bo sobie sąsiad postawił rower i nie masz
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan:
To gdzie według Ciebie ludzie powinni trzymać rowery?
Jasne, że to potencjalne utrudnienie, ale jaka jest alternatywa?
W większych miastach Holandii rowery dosłownie leżą na stosach na każdym kawałku wolnej przestrzeni, na chodnikach przypięte do słupów czy do dowolnego ogrodzenia i nikt się z tego powodu nie napina.
Tu, gdzie mieszkam w Polsce na klatce stoi zazwyczaj po 5 rowerów i nie powiem bo bywa to uciążliwe (zwłaszcza kiedy muszę
  • Odpowiedz
@Errad Ja swój rower trzymam w mieszkaniu. Mam stojak i go na niego stawiam. W poprzednim mieszkaniu trzymałem na zewnątrz.

No w Holandii leżą na zewnątrz na stosach. W środku jak byłem u znajomych to trzymali raczej w środku bo większość mieszkań jest większa niż nasza.

Jak kupię migomat to mogę go trzymać na zewnątrz na klatce bo mi się nie chce go trzymać w mieszkaniu? Skuter też mogę na klatce trzymać?
  • Odpowiedz