Wpis z mikrobloga

@ElMatadore: microsoft jest średniawy, poziom amazona, tyle że w microsoftcie jest dobry work/life balance, czego nie można powiedzieć o amazonie xD Nie jest to wybitny wpis na CV. źródło, pracowałem w faangu

@testokrol: Aktualnie ciężko mi coś znaleźć sensownego, zapewne jane street, netflix, ewentualnie stripe. Dwa ostatnie mają bardzo wysoki poziom plus brak juniorów. No a jane street to nie jest dla śmiertelników, chciałbym zobaczyć jak tam jest :P
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy:

microsoft jest średniawy

Ja pracuję w MS w Polsce i jest mi bardzo dobrze :) Obecnie powiązany z moim zespół szuka frontendowców, więc jeśli takim jesteś i chciałbyś zmienić zdanie to zapraszam na priv :)
Pamiętam też, że ostatnio pytałeś o zarobki w różnych firmach. MS ogłosił, że wkrótce ujawni widełki dla wszystkich ofert w USA, zobaczymy, może niedługo będzie tak i w Europie.
  • Odpowiedz
@radekr: Spoko, dzieki za informacje. Od razu mowie ze Microsoft to bardzo dobra firma, tylko odniosłem sie do tego ze to jeden z najlepszych wpisów na CV. Moim zdaniem nie, jest bardzo dobry, ale to tyle. W porównaniu do wpis mu z np. Mety czy Netflixa wypada srednio. Aczkolwiek na polskie warunki to topowa firma, zeby ktos mnie zle nie zrozumial.
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: Nie no jasne, spoko, nie obrażam się, dzięki za opinię :) I zgadzam się, że np. w takim Jane Street średni poziom musi być większy, bo tam same koksy jeździły na staże (z tego, co pamiętam z moich studiów) ;) Na małe "usprawiedliwienie" MS mogę powiedzieć, że to pewnie też kwestia skali - trudno znaleźć 200k super koksów pracowników, więc na pewno są tutaj zespół zespołowi nierówny.
Nie wiedziałem, że
  • Odpowiedz
@open-alpha: A byles na interview czy to opinia po przeczytaniu ogłoszenia? XD
@radekr Firmy faangowe maja różny poziom i rekrutacje. Nie wszedzie sa rekrutacje leetcodowe. Ogolnie to najwiecej z faanga płaci netflix oraz meta. Aczkolwiek jezeli chodzi o to jak trudno sie dostac, to oczywiscie najciężej jest do netflixa, pozniej do apple, a następnie Google. Najniższy poziom wejścia oraz najgorsze podejście do pracownika ma amazon, poziom nie jest zły, ale maja
  • Odpowiedz
@open-alpha: Apple również ma niskie wymagania w ogłoszeniach, a zapraszają na rozmowę nielicznych, nawet jeżli masz faanga/unicorny w CV. Tak samo netflix nie ma wygórowanych wymagań w ogłoszeniach, ale przyjmują jeszcze mniej niż apple. xD Rekrutacje w takich firmach rzadko opierają się tylko o wiedzę domenową, a jane street na tyle dobrze filtruje osoby, że teoretycznie nie potrzebujesz wyższego wykształcenia, ale jednak przeważnie przechodzą rekrutacje ludzie po najlepszych uczelniach na świecie
  • Odpowiedz