Wpis z mikrobloga

Analiza Techniczna vs. Berkshire Hathaway Inc
Takie sobie #smiesznekreski narysowałem przy okazji oglądania wykresów Berkshire Hathaway w wydaniu BRK A i BRK B.
Na obydwóch widać zarys klasycznej formacji odwrócenia trendu, popularnej w podręcznikach AT głowy z ramionami, czyli Head and Shoulders.
Zasieg z teorii na BRK-A to okolice 354k USD a BRK-B to 236 USD.
Zgodnie z kanonami AT, jeszcze jesteśmy przed wybiciem, więc dopiero wybicie w dół zaczyna realizować teoretyczny cel.
Oczywiście rynek zrobi z tym obrazkiem co chce, ale plusujących zawołam za rok i zobaczymy jak zakończyło się to epickie starcie.

#gielda #inwestycje #finanse #smiesznekreski
DJ007 - Analiza Techniczna vs. Berkshire Hathaway Inc
Takie sobie #smiesznekreski na...

źródło: comment_1654858718fzCa2SVhqiJstsujStkcdQ.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DJ007: OK, czyli jeśli przebije poziom wsparcia to nic nie zatrzyma dalszego spadku w dół dół, tak? Jest na to jakichś horyzont czasowy? Tzn jeśli do nowego roku nie spadnie to raczej już nie spadnie, bo jak by miało spać to już by spadło?
  • Odpowiedz
czyli jeśli przebije poziom wsparcia to nic nie zatrzyma dalszego spadku w dół dół, tak


@Xianth2: Nie, to by było za proste, bo oznaczałoby, że zawsze taki wzorek daje Ci gwarancję realizacji. Na płynnych rynkach 60% realizacji to już dużo.
Ja obstawiałbym horyzont maks 4-7 miesięcy.
  • Odpowiedz
@DJ007: Ale czy jest jakaś zasada, że np ramię prawe nie może być 2x grubsze niż lewe, czy coś takiego? Kiedy można stwierdzić, że formacja jednak się rozjechała i należy poszukać innego modelu?
Co do % skuteczności to tak, są to tylko "educated guess", ale jakie są założenia takiego modelu co do czasu trwania?
  • Odpowiedz
Kiedy można stwierdzić, że formacja jednak się rozjechała i należy poszukać innego modelu?


@Xianth2: Ja mam zasadę, że jak ruch nie rozwinął się w okresie takim samym jak budowanie całej formacji to wysiadam. Proporcje akurat na BRK są niemal modelowe i otoczenie rynkowe też sprzyjające spadkom, więc zobaczymy.
  • Odpowiedz
Beka. Czyli cena będzie się słuchać kresek, wsparć i oporów.
Nie tego co Buffet kupuje/sprzedaje i jak się zachowują akcje które fundusz posiada. Nie, to ma niewspółmierne znaczenie w stosunku do kresek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czyli cena będzie się słuchać kresek, wsparć i oporów.


@dodo_: Nie będzie się niczego słuchać, to jest odwrotna zależność. Nie spada dlatego, że jest wzorek na wykresie, to wzorek pokazuje, że rynek zmienił kierunek trendu.
  • Odpowiedz