Wpis z mikrobloga

@sowiq: Dochodowy tam jest od £7.500, więc mając ltd możesz zatrudnić siebie jako dyrektora z pensją £7.000 i reszta spółki też ma £7.000 wolne od dochodowego. Sumując £14k wolne od podatku dochodowego - resztę można tłuc w koszty.

Chyba, że mocno zostałem wprowadzony w błąd.
@RobenPL: Jeśli płacisz dochodowy w UK, to tak jest. Ale żeby płacić go tam, musisz mieć rezydencję podatkową, czyli de facto musisz tam mieszkać.

Jeśli nie masz rezydencji podatkowej w UK, to musisz w PL zapłacić dochodowy od jakiejkolwiek kasy, którą sobie wypłacisz z Ltd albo którą zarobisz jako Sole Trader.

Kilka dni temu przerabiałem temat i wyszło mi, że się średnio opłaci kombinować. Oczywiście wszystkie agencje pomagające zakładać firmy w
@sowiq: Ponoć przy wielu usługach idzie to obejść - zwłaszcza tych, przy których trudno Cię namierzyć tj. dzieją się przez neta. Tak przynajmniej mówili na spotkaniu z firmą, która się tym zajmuje.
@MerDeNoms: Sprawa jest bardzo prosta. Polski US zapyta Cię o dokument nazywany certyfikatem rezydencji podatkowej, który wydaje brytyjski urząd "HM Revenue & Customs". Na podlinkowanej przeze mnie wcześniej stronie są informacje jak go zdobyć - http://www.podatekangielski.pl/zmiana-rezydencji-podatkowej.htm

Oczywiście obejść różne rzeczy czasami się da. Ale po to chciałbym założyć firmę w UK, żeby płacić mniej i być w 100% legalnym. Bo w innym wypadku nie ma to najmniejszego sensu. Równie dobrze możesz
@MerDeNoms: A firmy pomagające zakładać biznes w UK mówią różne rzeczy. Przecież od tego zależy ich zarobek, a cała odpowiedzialność i tak finalnie spada na Ciebie. Na szczęście dużo informacji można łatwo znaleźć w internecie.