Wpis z mikrobloga

zawsze zaraz za stop lossami zawraca

wróci w okolicę ~12500?


@Depth_Charge:
1. Nie zawsze wraca.
2. Może wrócić po Twoim bankructwie.
Zrobiłeś błąd, więc pozostaje modlenie się o powrót lub ucięcie straty. Wybierz mądrze.
@Depth_Charge: tapniecie jak tapniecie, akurat info o bezrobotnych jest w tej sytuacji najmniej wazne, byla konsola i musialo w koncu wybic
Jestem ciekaw reakcji na dzisiejsze cpi, ogolnie dzisiaj moze byc taka sesja, ze moga w mgnieniu oka wrocic na poziomy 12600, a pozniej skonczyc pod 12k xD
@picasssss1: mnie zastanawia czemu gaz ktory bedzie miał problem z eksportem oraz spodziewane jest zapełnienie zbiornikow, nadal trzyma cenę a taka ropa kisi się a wrecz ostatnio lekko krok wstecz w sytuacji kiedy przychodzą sygnały o rozruchu w chinach, zmniejszeniu obostrzeń kowidowych itd. Są wyceny ropy na grubo ponad 130 i to jakos nie winduje wzrostów. Bull trap te 120?
@widmo82: zapasy gazu nie mają większego znaczenia, on w porównaniu do węgla mało jeszcze urósł. Czytałem że ograniczenie eksportu wyniesie maksymalnie 20% tamtego hubu. Po za tym nie sądzę żeby o była długotrwała awaria, US musi gonić gaz do Europy grubasy to wiedzą i nie spuszcza ceny w kibel tak szybko (przynajmniej takie są teorie na forach).

Co do ropy to ona jest wysoko ale pewnie będzie wyżej, podaż przestaje nadążać
@picasssss1: naprawa terminala szacowana jest na 4-6tyg. Konsumpcja na rope zwykle wzrastała, ale w tym roku paliwa sa bardzo drogie i turysci rozważniej podchodzą do podróżowania a do tego już nie ma takiego strachu przed zorganizowanym transportem. Do tego nie tylko u nas kolej rozwineła się w ostatnich latach.

@dobrowolskii: nie mowie ze juz zapełnione zbiorniki a że rynek spodziewa się wkrótce zapełnienia. Wszyscy rzucają się na robienie zapasów i
@widmo82: ale jak już wspominałem, natgas rządzi się swoimi prawami i tam prognoza pogody ma znaczenie. Poza tym w sumie ciekawa teoria że grubasy są zapakowane w gazownictwo i nie pozwola na szybki spadek, no i idzie kryzys, a gazior na spekulacje jest bardzo podatny
@Depth_Charge: Trudna sprawa, ale dzięki niej możesz wyciągniesz wnioski. Te zawracanie po stoplossach to strasznie niebezpieczne złudzenie. Mózg ocenia to na podstawie przypadków, gdy czuł się faktycznie sfrajerzony przez rynek i myśli sobie, następnym razem nie dam się sfrajerzyć. No i ten następny raz bywa gorszy niż wszystkie inne frajerzenia razem wzięte.