Wpis z mikrobloga

Kolejna historia anonimowego Mirka. Krótka i sam nie był świadkiem tych zdarzeń, ale googlując znalazłem ciekawy artykuł o zdarzeniach ze wspomnianego w niej miasta - Rusy Śląskiej.
Artykuł jest na temat satanistycznego mordu w biurze, więc i jest potencjalnie nawiedzone miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Oto historia mireczka, a poniżej link do artykułu:

W pewnym mieście na Śląsku (konkretnie Ruda Sląska) w 96 czy 97 roku brutalnie zgwałcono i zabito dziewczynę. No i w jakiś czas po pogrzebie zaczęła wrzeszczeć w grobie. Konieczne było dodatkowe poświęcenie grobu. W tamtych czasach ta historia krążyła między nami, młodymi łebkami jako swego rodzaju urban legend i pewnie nie do końca bym w to uwierzył, gdybyśmy kiedyś w szkole nie mieli religii z księdzem, który był przy tym i powiedział, że taka sytuacja naprawdę miała miejsce, a tłumaczył to w ten sposób,że cierpienie tej dziewczyny zapisało się w okolicy jak na płycie i po jakimś czasie się odtworzyło. Później szukałem jakichś śladów tej historii, ale działo się to przed erą internetu i żadnych zapisków nie znalazłem.

Artykuł:

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2021/09/21/w-drodze-do-piekla-mord-rytualny-dokonany-przez-satanistow-z-rudy-slaskiej/

Jest tu ktoś z #rudaslaska bądź okolic, kto zna jakieś szczegóły tego zjawiska z historii mirka? Albo chociaż ktoś kto opowie nam coś o bunkrze z artykułu?

#paranormalnemirkowyznania #duchy #paranormalne #slask
LubieChleb - Kolejna historia anonimowego Mirka. Krótka i sam nie był świadkiem tych ...

źródło: comment_16548360346kJCwLUyTrJ9MOJ0sUF43l.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@youngboomer: Bardziej chodzi mi o brak jakichkolwiek perspektyw zawodowo - społecznych, ludziom się nie chce rozwijać, zero jakiś celi życiowych, jak wpadam do rodziców to widzę ze nic się nie zmieniło XD ale może to moje otoczenie takie bylo a chodziłam do różnych szkół, do liceum na wirku, chłopaka mam z Goduli, wiec z drugiej strony nie sadze ze otoczenie XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LubieChleb: Dawno już nie słyszałem o szatanistach z Halemby. A to przez nich mieliśmy od rodziców "zakaz" chodzenia do lasów za bajtla xD

Ale tak jak wyżej. O jakimś wyciu z grobu pierwsze słyszę. Nawet w szkole nieśliśmy pogadankę o tych szatanistach i zero informacji o tym. Ksiądz chciał się chyba podwartościować jaki to nie jest zajebisty i egzorcysty uprawiał co było też wtedy na modzie ( _)
  • Odpowiedz
@peter_pan: Dzięki za rzeczowy komentarz. Dobrze, że czasem ktoś obala mity. Jeśli już mamy skupiać się na zjawiskach paranormalnych na tym tagu to dobrze jest odsiać miejskie legendy bez dowodów lub ze znikomymi dowodami od tych historii za dużą ilością świadków
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LubieChleb: mój starszy brat był w klasie z jednym z tych gnojków, którzy dopuścili się mordu.
Po opisie tej osoby stwierdzam, że teraz mógłby mieć konto na wykopie.
  • Odpowiedz
@LubieChleb: Lata 90 to czasy bez internetu i z raczkująca TV. Wtedy każde zabójstwo dziewczyny było później łączone z straszeniem i duchami. Takie czasy, ludzie mieli więcej wolnego czasu, mnie informacji ze świata to wymyślali lokalne legendy.
  • Odpowiedz
@monikaj2207: Ogólnie teraz przy karmańskim zrobili NŚ’kę z połączeniem do DTŚ (teraz jeszcze będzie do Bytomia i Kochlowic i tez chyba Mikolowa) wiec jak na ceny mieszkań tutaj i czas dojazdu do większych miast to jest super.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LubieChleb: z tego co kojarzę to dostał karę 25 lat pozbawienia wolności. W sumie powinien już wychodzić. Ale czy wyszedł i co się z nim stało to nie wiem - nie interesuje się tym tematem od paru lat
  • Odpowiedz
@LubieChleb oglądałem o tym bunkrze wiele materiałów na yt. W jednym z nich chłopaki zaczeli się modlić i pojawiły się zakłócenia na kamerze takie jakby dzwoniący telefon do radia przykładać.
  • Odpowiedz
pojawiły się zakłócenia na kamerze


@krzynek: ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gdzieś w Grecji jest miejsce, gdzie kapłani dawali chętnemu rytualny posiłek, w którym były jakieś środki odurzające, potem on wchodził do jaskini, w której były zrobione specjalne progi wpływające na akustykę, chętny słyszał głosy (oczywiście bogów, a nie kapłanów ukrytych za ścianą) itd.

Czemu o tym mówię? Bo czasami to aż w oczy kłuje, gdy ktoś nie
  • Odpowiedz
@ksetlak: A ty nie masz dowodów na manipulacje tak samo jak śnieżąca kamera nie jest dowodem obecności ducha. Sam w zasadzie na polskim YT ufam w kwestiach badania jedynie chłopakom z Mystery Hunters, bo reszta to pajace łasi na subskrypcje, ale udawadianie manipulacji komuś nie będąc z nim namiejscu zdarzeń trudna sprawa - nie twierdzę, że opisany przypadek nie był ściemą, ale zakładanie, że to manipulacja bez obejrzenia i zbadania materiału
  • Odpowiedz