Wpis z mikrobloga

@cerastes: klasycznie. Jak cena wzrosła, to towar wcześniej kupiony przez składy też już był we większej cenie. Teraz spadła w hurcie, to składy dalej trzymają starą, wysoką cenę, bo przecież za tyle kupiły. Ta budowlanka to cyrk na kołach
Ja czekam aż drewno spadnie, bo to też chore, że w okolicy gdzie mieszkam jest pełno tartaków, które pozyskują materiał z okolicznych lasów i również im cene wywaliło kilkukrotnie w przeciągu ostatniego
@cerastes sprawdź u kilku hurtowników, nie sprawdzaj tylko lokalnie. Rozbierzności możesz mieć zbyt duże i będzie to niewiarygodne. Jak ktoś lyknal na górce to może się wyprzedawać i trzymać cenę dłużej niż reszta. Lokalne hurtownie lubią trzymać cenę, chyba że masz ich kilkadziesiąt w promieniu 100 km.
@cerastes: na dzien dzisiejszy mam propozycje z huty przy 24 tonach na samochodzie fi10-16 4.25 netto ( 5.23 brutto) i z tego pewnie costam moznany jeszcze zejsc, a nie jedtem jakims duzym odbiorca, do 100ton miesiecznie.. Cena z transportem na Pomorze. I i tak nie.ma.szalu z zapotrzebowaniem, ja kupuje tylko na biezace potrzeby, nic na magazyn bo nie warto, co tydzien te 20/30 gr/kg schodzi, zobaczymy do jakiego poziomu.
@Jokohama: Jak potrzebujesz, to ja bym brał część. Jak jeszcze potanieje, to kupisz resztę, trochę w sumie przepłacisz, ale będziesz mieć i średnia cena będzie sensowna. A jak podrożeje, to się będziesz cieszyć, że kupiłeś część po niższej cenie i średnia cena wyjdzie trochę wyższa, ale też znośna.

A jak nie weźmiesz licząc że spadnie, a znów #!$%@? w górę, to będziesz w dupie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Regis86: właśnie myślę o części stali. Na ten moment już jestem o 1600 zł do przodu. Ostatnia wycena była na 8400. Dziś dzwoniłem z ciekawości i powiedział 6800