Wpis z mikrobloga

Robiłem porządek w paragonach w aucie i przy okazji pokusiłem się małe zestawienie odkąd kupiłem sobie nowe auto we wrześniu :)

Trochę jestem zdziwiony że wyszlo spore spalanie ale nie ma się co dziwić - głównie jazda po mieście, korki, tylko kawałki po autostradzie. No i 1.6 benzyna na Focusa to nie jest niestety demon, ale fakt faktem że ja też się nie turlam na najniższych obrotach jak kierowca PKS, tylko lubię przycisnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Średnia cena litra benzyny E10 wyszła 1.50 za ostatnie 9 miesięcy.

Paliwo w litrach, dystans w milach, ale dodałem przeliczenie na l/100 dla nie rozumiejących mpg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#uk #paliwo #samochody #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1654782919mrLQ4qmV07ls1f7ub32Wio.jpg
  • 14
@s---k: Paliwo się kupuje w litrach, warzywa w kilogramach ale drogi zostały w milach i tak też liczy się spalanie, w milach na galon (mpg) bo stare grzyby nie potrafią się przestawić na litry/100 mil, zresztą nie miałoby to chyba sensu xD

Żeby jeszcze utrudnić angielskie mpg różni sie od amerykańskiego mpg xD
@s---k: Ceny paliw podawane do 3 miejsc po przecinku to też relikt reformy z lat 70 która wreszcie dzieliła 1 funta na 100 pensów zamiast 240 i miała na początku takie kuriozum jak moneta pół-pensowa xD #!$%@? to jak lato z radiem, ale ma swój urok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@s---k: Ja się w sumie przyzwyczaiłem, ale jakby się w UK zaczęła jakaś kaszana bardzo to rozważam Kanadę, przed covidem rozważałem też Australie ale po tym cyrku jaki zrobili w życiu tam nogi nie postawię :D Na kontynent musiałbym się znowu języka uczyć innego (niemiecki albo francuski, hiszpański, portuglaski nie bo tam bezrobocie takie jak w Polsce w latach 2000 teraz), chociaż niby w Holandii w korpo mówi się po angielsku,
@Foyth: Taki urok benzyny bez turbo, fakt faktem że jeździ fajnie - nie klekocze jak traktor jak moja poprzednia Fiesta 1.4 w dieslu i ma fajny zryw nawet bo nie muszę jej aż tak bardzo wysoko kręcić, no ale kosztem spalania. Ale myślę że przy moich przebiegach to bez większego znaczenia. Może jakbym robił 10k mil rocznie to bym odczuł jakieś grubsze oszczędności ale w takiej jeździe wokoło komina to chyba