Wpis z mikrobloga

otworzenie przed kimś drzwi czy zapłacenie za kogoś w restauracji to kultura starego Janusza?


@NoJakNieJakTak: Jak się narzucasz - oczywiście. Czemu masz za mnie płacić, albo masz mnie puszczać w drzwiach?

Jak ma ku temu sens typu "ja stawiam", albo "idź pan bo #!$%@? niesiesz pan kanapę pod pachą", to jasne. Ale jak ktoś to robi tylko ze względu na to, że ktoś jest kobietą, to zastanawiam się gdzie ten gościu
skoro traktuje się ludzi równo to dlaczego na budowie nie zatrudniają się kobiety a modele mężczyźni zarabiają mniej?


@NoJakNieJakTak: No bo np. Ty nie traktujesz ludzi równo, bo budowlańce nie traktują równo kobiet, a popyt na mężczyzn modeli jest mniejszy, bo spermiarze to głównie faceci. Jakby to też było na temat xD
@CzajnikZniszczenia: możesz zawsze powiedzieć że sam sobie poradzisz.

@johny-kalesonny: no nie traktują, po pierwsze to kobiety nie chcą do takich zawodów, one chcą na stanowiska kierownicze, tam to ma być równość i tolerancja, ale jak naprawdę trzeba coś zrobić to już kończy się feminizm. Po drugie oczywiście nie zatrudnia się kobiet w budowlance bo sobie nie radzą, a to dlatego że nie są tak samo silne i wytrzymałe jak faceci.
Nie bardzo rozumiem, gdzie taka dyskryminacja zachodzi przy tych gestach. Wyjaśnisz?


@aegispolis: Traktowanie kobiet jako "słabszej płci", albo takiej, która oczekuje szczególnych względów. Czemu takich gestów nie stosuje się wobec mężczyzn?

o tym że w setce najlepszych szachistów, kucharzy itd kobiet jest tyle co kot napłakał nawet nie wspomniam


@NoJakNieJakTak: xDDDDDDDDD
@NoJakNieJakTak:

są dwie płci i jeśli któraś jest słabsza to ta druga musi być silniejsza.


Nie ma słabszej płci.
Mężczyźni są silniejsi fizycznie i mają lepsze myślenie strategiczne.
Ale kobiety mają lepiej rozwinięte umiejętności makiawelistyczne. Dodatkowo mężczyźni mają wbudowany instynkt obrony i poświęcania się dla kobiet.
Więc jest po równo. A nawet słaby męczyzna jest w nagorszej sytuacji.
Traktowanie kobiet jako "słabszej płci", albo takiej, która oczekuje szczególnych względów.


@johny-kalesonny: No to by był seksizm, ale gdzie to widzisz w tej sytuacji? Przecież nikt ci nie broni koledze trzymać drzwi, droga wolna. Jeśli obdarowywanie indywidualnymi gestami uprzejmości tej, czy tamtej osoby chcesz uznawać za dyskryminację, to kiedy wpadasz zrobić mi przydziałowy masaż stóp? Co najmniej raz w życiu mi się pewnie należy ( ͡° ͜ʖ ͡°
No to by był seksizm, ale gdzie to widzisz w tej sytuacji? Przecież nikt ci nie broni koledze trzymać drzwi, droga wolna.


@aegispolis: Otusz to :) Więc powinno się wszystkim trzymać drzwi, bez podziału na płeć. Lub podsuwać krzesło, albo całować po rączkach kolegów.