Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy jest gdzieś dostępny poradnik dla nabywających łyżwy taki jak poradnik dla nabywających rolki?

Jakie łyżwy wybrać do rekreacyjnej jazdy, jeśli nie mam zbyt dobrej koordynacji ruchowej i się uczę - hokejowe czy rekreacyjne? Chciałbym w ziemie jeździć po lodowisku w kółko.

Czy w łyżwach klamry mają przewagę nad sznurówkami jeśli chodzi o trzymanie stopy?

Czy ktoś może polecić łyżwy spełniające powyższe warunki, najlepiej na wąską stopę? Budżet ile trzeba, myślę, że 500 zł to rozsądna cena jak za co, czego się użyje kilka razy w sezonie.

Jaka firma produkuje buty na wąską stopę?

Czy przeróbka rolek na łyżwy poprzez dodanie płozy zamiast kółek ma sens? Taka konstrukcja nie jest wyższa, a przez to bardziej chybotliwa?

#lyzwy
#rolki
  • 12
  • Odpowiedz
@prop: Jeżdżę rekreacyjnie, ale czegoś się dowiedziałem. Kup Bauer/CCM, hokejowe, sznurówki woskowane. Kup w porządnym sklepie (np. sportrebel lub inny z dobrymi opiniami na Google) przymierzając (najlepiej jakby w ogóle nie uciskała w stopę (z boku, z przodu, z tyłu, góra, dół), ma być wygodnie). Przejdź się w łyżwach w sklepie. Nie kupuj, jeśli gdzieś uciska.
  • Odpowiedz
łyżwy wybrać do rekreacyjnej jazdy, jeśli nie mam zbyt dobrej koordynacji ruchowej i się uczę - hokejowe czy rekreacyjne? Chciałbym w ziemie jeździć po lodowi


@prop: to co pisał n____S plus do tego dobre sklepy z lyzwami maja teraz skanery do stóp gdzie dobiorą rozmiar a nie na czuja, to cenne jak ktos pierwszy raz kupuje
nie kupuj łyzew i rolek jako jeden.. to nie działa

tylko wiązane
  • Odpowiedz
@prop: ja kupiłem łyżwy poprzez pójście do Decathlona i wzięcie takich, które na mnie pasowały, bez żadnych doktoratów. To są chyba jakieś rekreacyjne. W sezonie jestem 1-2 razy w tygodniu na lodowisku, więc trochę jeżdżę wraz z #lyzwywewroclawiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wcześniej jeździłem na wypożyczanych na lodowisku i wiedziałem, że takie z ząbkami (jak pisze @moll) nie są dla mnie, bo cały czas zaliczałem gleby,
  • Odpowiedz
@moll:

z doświadczenia z dawnych lat

- w łyżwach figurowych łatwiej nauczyć się jeździć i hamować, bo masz z przodu ząbki


Ząbki w łyżwach figurowych służą do wykonywania skoków kopanych i przejścia do piruetów, nie do rozpędzania się i tym bardziej hamowania! Jeśli ktoś tak ich używa to robi źle, a chwaląc się tym ciągnie innych za sobą w ciemną uliczkę.

- jak chcesz sztywne trzymanie stopy to bierzesz plastikowe z
  • Odpowiedz
@prop: Przy ostrzeniu jeszcze warto zwrócić uwagę, aby to robił ktoś ogarniający temat. W Krakowie mogę jedną osobę polecić. Złe ostrzenie może bardzo skrócić życie łyżew a także uczynić jazdę niekomfortową.
  • Odpowiedz
@prop:

Jakie łyżwy wybrać do rekreacyjnej jazdy, jeśli nie mam zbyt dobrej koordynacji ruchowej i się uczę - hokejowe czy rekreacyjne? Chciałbym w ziemie jeździć po lodowisku w kółko.


Hokejowe. Rekreacyjne w końcu zaczną ograniczać. Pod tym względem hokejowe będą lepsze, ze wzrostem umiejętności oferując większe możliwości. I wyglądają lepiej niż rekreacyjne dziwolągi.

Czy w łyżwach klamry mają przewagę nad sznurówkami jeśli chodzi o trzymanie stopy?


Nie mają przewagi,. Gdyby tak
  • Odpowiedz