Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie portfolio i niedługo wydam pierwszą gównogierkę komercyjnie, nic specjalnego, sam w zasadzie układałem tam tylko levelki.

To będzie czwarta gierka którą w gamę designerskim portfolio będę mieć.

Pytanie do mireczkow: czy playway szuka tylko zespołów, czy jednak jeżeli się zgłoszę to będę gdzieś dokoptowany zależnie od potrzeb? Bo tradycyjnie ciężko mi się roboty szuka, a już bym się chciał uwolnić z pracowania w kołchozach.

#gamedev #praca #playway
  • 10
@Wink: ciężko się szuka, bo jest zerowy odzew, czy ci się nie chce? Playway to, mam wrażenie, farma takich zespolików, to nie oni czasem próbują tworzyć masę demek i sprawdzają, co wypali i co wzbudzi zainteresowanie?
@roonie11lord: a dziękuję. Bycie kolchoznikiem to nic złego. Jak dla mnie to tylko etap na jakiejś ścieżce, który trzeba niestety przejść. Ale gdzieś tam rysuje się przecież widmo lepszego życia i dobrej pracy.

@CKNorek: zerowy odzew. A nawet kiedy się odzywają to rekrutacji już przejść się nie udaje.

+ Tak, teoretycznie tak, ale zawsze to jakaś szansa na pewną niezależność. Budżet na produkcję, sumienne wypełnianie milestoneów i jakoś to leci
@Tr3b0r: no to najwyżej będę wyłapywał te playwayowe studia i tam uderzał. Oni tam w sumie chyba wszyscy zdalnie pracują, więc to naprawdę jedyna opcja dla mnie będzie. Eh, liczyłem, że playway jakoś koordynuje te zespoły i ma pulę osób które dorzuca do grup rzeźbiących gierki jeżeli zajdzie potrzeba xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wink: playway jest wydawcą, zatrudnia niezależne zespoły do tworzenia gier, a to ile jest swobody zależy czy to niezależne IP czy przejęty projekt.
A odpowiedzieć na ogłoszenie o szukaniu zespołów do pracy nad ich IP możesz nawet sam( ͡° ͜ʖ ͡°) potem tylko ludzi zatrudnić. Albo samemu ale będzie ciężko.
Playway nie zajmuje się pojedyncza rekrutacją.
@Wink: Unikaj firm od Playwaya, jeśli chcesz wynagrodzenie na czas dostawać, tyle Ci powiem. Jak Ci kilkumiesięczne opóźnienia nie robią to ryzykuj. Jest masa firm, która z marszu Cię weźmie, nawet z małym doświadczeniem i wprowadzi w gamedev za dobrą kasę. Sytuacja jest raczej dobra dla nowych, można łatwo wejść.